30 років тому його вперше використали для вияву емоцій у мережі

Сьогодні свій День народження святкує смайлик. У сучасному інформаційному просторі схематичне зображення людського обличчя застосовується для передачі різноманітних емоцій. Його історію і сьогодення знає Юлія Іващенко.

Досить часто у сучасному світі люди просто забувають про найпростіші прояви позитивних емоцій у повсякденному житті, розповідає психолог Кіра Сєдих. А емоції ж, в свою чергу, відображають внутрішній стан людини.

/Кіра Сєдих, доктор психологічних наук

Позитивні емоції для людини – це важливо. Навіть важко сказати, що є важливішим. Емоції – це сигнал, наскільки задоволені наші потреби, наскільки ми задоволені в цей момент життя/

Тому для урізноманітнення життя у 1982 році професор американського університету Карнегі-Меллона Скотт Фалман запропонував використовувати смайлик на основі двокрапки, дефісу й дужки як вияв емоції у спілкуванні в мережі. Відтоді смайлики з кожними роком набувають все більшого поширення серед користувачів соціальних мереж, зазначає голова учнівського комітету середньої школи №5 Лариса Шевчук.

/Лариса Шевчук, голова учнівського комітету СШ №5 м. Полтава

Загалом смайлики несуть позитив, адже саме слово «смайл» з англійської перекладається як усмішка. Смайл ми використовуємо в різних мережах: Контакт, скайп, аська та передаємо смайлики за допомогою СМС на мобільні телефони/

З таким твердженням погоджуються і пересічні полтавці. Жителі міста зазначають: найчастіше використовують саме зображення усмішки.

/Бліци

- Посмішка, як завжди, радість. В спілкуванні, в інтернеті користуюся

- Посмішка, в контакті. При настрої завжди використовую їх

- Смайл - це просто смайл. Це дружні орфоепічні знаки і все

- Посмішку, і багато чого іншого/

Для збільшення кількості позитивних емоцій у людей, відзначає Кіра Сєдих, існують навіть спеціальні програми, за якими навчають найпростіших правил сміху.

/Кіра Сєдих, доктор психологічних наук

Навіть існує зараз така сміхотерапія. Люди спеціально навчаються сміятися для того, щоб у них підвищувався тонус всього організму. Це впливає на все: на розумову діяльність, на стан наших органів, на нашу бадьорість/

Смайлики сьогодні все частіше зустрічаються не лише у мережі, а й на елементах одягу та аксесуарах.

Стрічка новин