Спеціалісти радять купувати тільки сертифіковані лампочки

Упродовж останніх десятиліть світлотехнічна галузь розвивається дуже швидкими темпами. Тож на ринку представлений широкий асортимент штучних джерел світла. За якими критеріями краще обрати елементи якісного освітлення, порадами діляться спеціалісти державного підприємства «Полтавастандартметрологія».

В Полтаві вже 43 роки поспіль працює Науково-дослідний центр випробувань електричних ламп та технологічного обладнання. Він займається дослідженням штучних джерел світла, якими користуються люди. Впродовж останніх років, розповідає начальник Центру Світлана Шпак, організація здійснює чимало дослідницьких робіт на замовлення підприємств-виробників та постачальників світлотехнічної продукції. Існує певна процедура, за якою і проводять дослідження.

/Світлана Шпак, начальник Науково-дослідного центру випробувань електричних ламп та технічного обладнання

Під час випробування на відповідність якісних показників, споживчих характеристик, потім іде випробування на безпеку/

На кожному елементі освітлення, розповідає начальник центру з оцінки відповідності світлотехнічного та електро-побутової продукції Державного підприємства «Полтавастандартметрологія» Надія Смірнова, за міжнародними та національними стандартами мають бути обов'язкові елементи маркування.

/Надія Смірнова, начальник центру з оцінки відповідності світлотехнічного та електро-побутової продукції ДП «Полтавастандартметрологія»

На лампі має бути обов'язково зазначено марку походження, яка може мати вигляд торгівельної марки, назви виробника чи назви відповідального постачальника/

Та досить часто, продовжує спеціаліст, вимоги, які задекларовані, просто ігноруються виробниками ламп.

/Надія Смірнова, начальник центру з оцінки відповідності світлотехнічного та електро-побутової продукції ДП «Полтавастандартметрологія»

Один виробник декларує строк слжби лампи 6 000 годин, інший – 16 000 годин. А фактично ці значення можуть відрізнятися від того, що декларовано/

Протягом минулого року, зазначає Світлана Шпак, Науково-дослідний центр випробувань електричних ламп та технологічного обладнання здійснив понад 600 випробувань. Із них близько 30 % отримали негативний результат.

/Світлана Шпак, начальник Науково-дослідного центру випробувань електричних ламп та технічного обладнання

В основному ми отримуємо негативні результати по споживчим характеристикам. Якщо на лампі промаркована одна потужність, насправді десь 70% від зазначеної потужності, іноді - 50%. Якщо на лампі 15 Ват - ми можемо отримати 7, в кращому разі - 11 Ват/

Спеціалісти закликають споживачів придбавати тільки сетрифіковану продукцію, яка супроводжується деклараціями про відповідність та іншими офіційними документами.

Стрічка новин