Цього тижня Полтава відзначатиме 69 річницю визволення міста від німецько-фашистських загарбників та День міста

До 23 вересня для ветеранів та всіх полтавців проходять урочистості, представники влади організовують святкові зібрання. У вівторок в Октябрській районній раді вітали ветеранів, які проживають у районі, а також відзначали кращих представників різних колективів за трудові досягнення.

Серед усіх медалей, що прикрашають святкову сорочку Анни Терентіївни, для неї найдорожчі дві: перша – «За мужність», друга – за службу у 98 окремому батальйоні.

/Анна Храмова, ветеран Великої Вітчизняної війни

Я три з половиною роки несла службу в частині 98 окремого батальйону повітряного спостереження сповіщення зв'язку. Ми служили день і ніч, аби наші міста не бомбили, а наше населення не страждало/

Ветеран Великої Вітчизняної згадує: жила в окопах, адже сховатися не було де. Перемогу зустріла у Вітебську в Білорусі, у 45-му році демобілізувалась у Запорізьку область, а звідти, розповідає жінка, поїхала до Полтави. Тут Анна Хромова проживає вже 36 років і пишається тим, що живе у славетному місті, яке допомагала звільняти.

/Анна Храмова, ветеран Великої Вітчизняної війни

З величезною гордістю за те, що ми, учасники бойових дій, дожили до цього часу, і що з нами молодь/

Таких, як вона, – ветеранів Великої Вітчизняної війни, на урочистості, присвячені 69-річниці визволення Полтави, в Октябрському районі запросили більше 100. Серед гостей свята – і учасники бойових дій та локальних конфліктів в інших державах, а також представники різних організацій, яких до 75-річчя Полтавської області нагородили грамотами обласної ради та державної адміністрації за внесок у розвиток міста. Для запрошених лунали пісні та слова привітань.

/Віра Власова, заступник голови Октябрської райради

Навчатися мужності, стійкості, патріотизму молоде покоління повинно у Вас. Вам є що згадати, ви були учасниками великих подій. Долі Ваші – це жива історія країни/

Усім запрошеним презентували збірник понад 130 автобіографічних спогадів і статей ветеранів Великої Вітчизняної війни.

Стрічка новин