В Україні заборонили рекламувати тютюнові вироби

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/EyQKJeKUgPE2E

До 375 тисяч гривень штрафу чекає на порушників Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів». Так вже з 16 вересня на телебаченні, радіо та у друкованих ЗМІ повністю забороняється реклама тютюну. Які ще адміністративні покарання застосують до порушників, дізнавалися наші журналісти.

Згідно зі статистикою, Україна посідає 17 місце у світі в списку країн-лідерів за кількістю курців. Щорічно до цього числа долучається не менше 100 000 українців. Кожен четвертий підліток в державі викурює першу сигарету у віці 10 років. Взагалі ж пораховано, що за 1 секунду на Землі викурюється 300 000 цигарок. Для одних – це шкідлива звичка, говорить психолог Кіра Сєдих, а для інших – сенс життя.

/Кіра Сєдих, доктор психологічних наук

Для когось – це чашка кави, розмова з друзями чи з подругами. У чоловіків це пов'язано з пивом, футболом. Це вже елемент спілкування. Дорослій людині треба прийняти серйозне рішення, щоб позбутися цієї звички/

У зв'язку з такою ситуацією, розповідає юрист Юрій Моторний, парламент України прийняв Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів». У статтях документу передбачається значне збільшення штрафів за порушення вимог Закону.

/Юрій Моторний, юрист

В даному випадку штрафи на рекламування тютюнових виробів, знаків, товарів і послуг тягнуть за собою накладення штрафів на громадян від 5365 до 10730 гривень/

Закон визначає, що реклама товарів або послуг не повинна містити зображення процесу паління тютюнових виробів, продовжує Юрій Моторний.

/Юрій Моторний, юрист

Окремо штрафи передбачені за рекламу будь-яких товарів та послуг, що містять зображення тютюнових виробів. Тут штрафи накладаються у розмірі тільки для посадових осіб від 107 300 до 214 600 гривень/

Сама ж реклама, яка покликана сприяти збільшенню товарообігу тютюнових виробів, зазначає доктор психологічних наук Кіра Сєдих, досить чітко та змістовно розроблена для споживачів тютюну.

/Кіра Сєдих, доктор психологічних наук

Якщо це для чоловіків, то це більше пов'язано з демонстрацією якихось чоловічих символів з підвищеною чоловічою якістю. Якщо для жінок – це більш ніжне, тендітне/

Замість яскравих пачок та етикеток Кабінет Міністрів України затвердив офіційний перелік картинок, які ілюструють жахливі наслідки тютюнопаління. Такі зображення, припускає Кіра Сєдих, зможуть вплинути на свідомість курця і в результаті призвести до викорінення цієї згубної звички.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію