Стимулювати роботодавців, підтримувати безробітніх, працевлаштовувати молодь після закінчення вишів

Такі завдання нового Закону України «Про зайнятість населення», який набуде чинності з 1 січня наступного року. Основні його положення на прес-конференції роз'яснила директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва. Як збираються заохочувати роботодавців та створювати нові робочі місця, знає Крістіна Брігіда.

Закон про зайнятість – потужний фундамент для розвитку зайнятості у країні. Його основні положення прогресивні та сприятимуть вдосконаленню механізмів працевлаштування, вважає директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва. Новий закон ще не вступив в силу, але на його підтримку у Верховній Раді 6 вересня цього року вже затвердили «Закон про стимулювання інвестиційної діяльності в пріоритетних галузях економіки». Його особливості полягають у підтримці роботодавців та заохоченні до створення нових робочих місць.

/Катерина Клавдієва, директор Полтавського обласного центру зайнятості

При створенні робочих місць на малих підприємствах понад 25 осіб, на великих підприємствах – понад 150 осіб, ці підприємства у разі забезпечення рівня заробітної плати на рівні не менше ніж 2,5 з розрахунку від мінімальної заробітної плати отримують значні пільги/

Пільги перш за все стосуватимуться податків, митного збору, прямого бюджетного фінансування. Новий закон про зайнятість сприятиме легалізації заробітної плати, наголосила заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду Олександра Гаркавенко. За її словами, знищення тіньового бізнесу працюватиме на наповнення бюджету Пенсійного фонду, а також фондів зайнятості, тимчасової втрати працездатності, нещасних випадків.

/Олександра Гаркавенко, заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області

Я говорю зараз не тільки за поповнення цих фондів, я говорю просто за соціальну захищеність громадян. І якщо ми раніше говорили, що Пенсійний фонд відповідав лише за соціальну захищеність у майбутньому, то зараз я говорю про лікарняні, допомогу по безробіттю, допомогу при нещасному випадку на виробництві/

В основу «Закону про зайнятість», говорить Катерина Клавдієва, закладений стимулюючий принцип. Він передбачає 4 глобальні напрямки роботи.

/Катерина Клавдієва, директор Полтавського обласного центру зайнятості

Перший з них – це стимулювання роботодавців та місцевого самоврядування до створення нових робочих місць з високим рівнем оплати праці, до легалізації відносин і працевлаштування соціально незахищених категорій/

Три інші напрямки роботи стосуються надання соціальних послуг безробітнім, професійне навчання як засіб підвищення конкурентноспроможності на ринку праці та надання послуг з посередництва в працевлаштуванні.

Стрічка новин