Митники вже три з половиною місяці працюють за новим Митним кодексом

Серед позитиву з досвіду роботи за означений період називають чітко регламентовані часові нормативи митного оформлення, мінімізований людський фактор і можливість підприємців самостійно обирати митницю. Більше про проміжні результати роботи розповіли на прес-конференції.

Оцінка – позитивна. Так характеризують полтавські митники відгуки суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності про роботу в умовах нового Митного кодексу. Перша перевага роботи за останні 3,5 місяці (саме стільки вже працюють за новим документом) – надане підприємствам право самостійно обирати митницю для оформлення товарів.

/Геннадій Романенко, начальник Полтавської митниці

Можливість оформлення не за місцем прописки. За цей час у нас оформилось 20 підприємств із 11-ти областей України, таких як Львівська, Харківська, Чернігівська, Тернопільська і інших. Крім того, таке питання, як митна вартість/

Те, про що раніше багато дискутували, продовжує Геннадій Романенко, нині чітко прописано буквою закону: встановлено вичерпний перелік документів, які митниця має право отримати від підприємця, передбачено максимальне використання основного методу визначення митної вартості – за ціною контракту. Крім того – чітко обмежені часові нормативи – 4 години.

/Геннадій Романенко, начальник Полтавської митниці

Майже в 6 разів зменшилась кількість рішень про коригування митної вартості: за 3,5 місяці – 98. Я повинен сказати, за попередні 4 місяці таких рішень було 782 в митниці/

Закріплена у новому кодексі і європейська практика використання методів управління ризиками. Це, у свою чергу, дозволило значно скоротити кількість митних оглядів та зменшити вплив людського фактору. У порівнянні із 2011-м кількість митних оглядів скоротилась в 6 разів. Не без допомоги інновацій перерахували і значну кількість коштів до державної скарбниці – на 50% більше у порівнянні із аналогічним періодом минулого року.

Стрічка новин