За електроенергію можна сплачувати менше упродовж всього року

Значна частина коштів для утримання квартир припадає на комунальні платежі. З приходом осені світловий день стає все коротшим, а отже, полтавці раніше вмикають світло у домівках. У холодні пори року споживання електроенергії збільшується, відповідно, і сплачувати за неї доводиться більше. Чи можна платити менше навіть взимку і яким чином реально зекономити на електроенергії – дивіться у нашому наступному матеріалі.

Ще кілька десятків років тому такої кількості електоприладів, як нині в оселях, не було. Тож і сплачувати за користування електричною енергією наразі доводиться більше, особливо, коли день стає коротшим і холоднішим. Фахівці стверджують: щоб зекономити кошти, не обов'язково відмовлятися від пральної машини або ховати подалі електричний чайник. Розпочність із сучасного лічильника, що вночі рахуватиме за меншим тарифом. Таких є два типи, говорять в «Полтаваобленерго». Перші проводять облік за періодами часу за двозонними тарифами: у години нічного, мінімального навантаження, з 23-ї до 7-ї, рахують електроенергію за тарифом 0,7, а решту доби – за повним. Лічильник з тризонними тарифами виділяє три періоди годин: максимального навантаження – з 8-ї до 11-ї та з 20-ї до 22-ї, мінімального – з 23-ї до 7-ї ранку, та напівпіковий – решту часу. Вночі спожита електроенергія рахується за тарифом 0,4, у період максимального навантаження – 1,5 тарифи, і решта за звичайним повним.

/Юрій Яремченко, заступник директора зі збуту електро- і теплоенергії ПАТ «Обленерго»

Трьохзонний лічильник більш складний в розрахунку, але він і більш вигідний для споживачів, котрі використовують електроопалення для обігріву приміщення. Його плюси в тому, що споживач має можливість економити десь 60% на оплаті вартості електричної енергії в нічний час/

Такі лічильники в Україні в обігу вже більше 10 років, але серед полтавців вони поки що не популярні.

/Юрій Яремченко, заступник директора зі збуту електро- і теплоенергії ПАТ «Обленерго»

Це такий міні-комп'ютер-лічильник, який сам рахує в нічні години, програмується і тому, напевне, що вартість лічильника відлякує людей. Від звичайного лічильника десь в 5 разів дорожче/

Крім таких методів можна економити і по-іншому. Так, купуючи холодильник, обирайте економний клас А і не ставте його впритул до стін. Лампи можна змінити теж на електрозберігаючі, радять спеціалісти, а коли йдете на роботу, телевізор вимикайте з розетки.

Стрічка новин