11 вересня віряни вшановують день Усікновення глави Іоанна Предтечі

Більше про історію свята і нинішні забобони, пов'язані з ним, – у наступному сюжеті.

Церковний календар позначає день 11 вересня як Усікновення глави Святого Пророка Предтечі й Хреститетеля Господнього Івана.

Його згадують подвижником, життя якого – суцільний подвиг. Він носив тільки необхідний одяг, покриваючи своє тіло шкірою верблюда й підперезуючись широким поясом. Жив у пустелі. Усамітненням він готував себе для великої справи – приготувати серця й розум людей для прийняття Христа Спасителя. День усікновення глави Іоанна Предтечі церква згадує як одну із найбільших трагедій.

/Миколай Довганич, клірик Свято-Макарівського кафедрального собору

Найтрагічніше є те, що це була необдумана, безглузда втрата. Все сталося через танок, який виконала донька дружини царя Ірода. Цей танок сподобався Іроду і він виконав обіцяне бажання дружини – принести голову Іоана Предтечі/

Усікновення голови Івана Хрестителя, за переказами, відбулося 32 року після Різдва Христового, та точна дата цієї події невідома. Цього дня церква закликає люде ходити на богослужіння замість того, аби працювати по господарству, і... не вірити у забобони.

/Миколай Довганич, клірик Свято-Макарівського кафедрального собору

Церква закликає вірян помолитися, а не працювати по господарству. Цей день краще віддати Богу і взагалі не працювати. Про те, що не можна різати нічого круглого чи кубічного, не йдеться, просто краще день присвятити Богу/

Стрічка новин