У Полтаві відслужили панахиду за безсмертну душу Котляревського

9 вересня, в День народження видатного сина Полтавщини, письменника і драматурга Івана Петровича Котляревського, у Полтаві звершили панахиду за його безсмертну душу. Заупокійне богослужіння пройшло біля храму святого Великомученика і Цілителя Пантелеймона на могилі першого класика нової української літератури.

Щотижня у храмі святого Великомученика і Цілителя Пантелеймона звершують панахиди за душі усопших, похованих на місці, де зараз знаходиться церква. Останнє пристанище знайшов тут і письменник та драматург Іван Петрович Котляревський. 9 вересня, у День народження першого класика нової української літератури, з благословення Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, заупокійне богослужіння звершили і на його могилі.

/Віталій Свирид, протоієрей, ключар храму св. Великомученика і Цілителя Пантелеймова

Його предки і близькі родичі були священиками і дияконами, служили в Полтаві, служили в соборі. Я не беруся судити про його внесок в українську мову і літературу, і зокрема театр. Для мене важливо те, що він був людиною. Це була людина, яка примножила свій талант, який був даний Богом, і принесла його на користь іншим людям/

Звершувати такі панахиди на могилі Івана Котляревського планується і надалі щорічно в День народження письменника та день його смерті, 10 листопада.

Стрічка новин