Домашні улюбленці без щеплень небезпечні для Вашого здоров'я

Полтавці безвідповідально ставляться до щеплень своїх тварин та неохоче йдуть на контакт із ветеринарними працівниками. Особливо, якщо їх улюбленець когось вкусив. Яку зайву роботу доводиться виконувати лікарям ветеринарної медицини через несумлінність громадян – дивіться далі.

Тільки за останній місяць у Ленінському та Октябрському районах зафіксовано близько 30 покусів людей тваринами. Причому, кусаються далеко не завжди тільки собаки і не завжди тільки чужі. Ветеринари попереджають: в небезпеці й самі господарі навіть білих та пухнастих киць, особливо – навесні та восени.

/Наталія Бабич, лікар Полтавської державної міської лікарні ветеринарної медицини

Сезон гулянь – коти агресивні, і стаються неприємності з власниками. У половині випадків страждають самі ж власники від своїх же тварин/

Але рана від покусу, продовжує пані Наталія, – це тільки пів-біди. Особливу небезпеку становить інфекцію, яку тварина могла вам передати. Щоб попередити захворювання на сказ, про кожен випадок покусу лікарі повідомляють у санстанцію. Ті, у свою чергу, інформують ветеринарну лікарню. Завдання «айболитів» – у 15-денний термін встановити, чи хвора тварина, яка вкусила, на сказ, чи ні. Якщо у песика, кішечки чи ховрашка стоїть у паспорті спеціальна помітка про щорічне щеплення, питань немає, тобто, постраждалого не починають лікувати від сказу. Якщо ж вакцинацію не зроблено, тварину ставлять на карантин, тобто, медики спостерігають за нею 2 тижні на наявність симптомів сказу. Ось тут і починаються проблеми, кажуть у ветмед, серед сумлінних господарів, бажаючих возити тварину до лікарні на спостереження – небагато.

/Наталія Бабич, лікар Полтавської державної міської лікарні ветеринарної медицини

Але більшість, більше половини укусів, у нас така ситуація, як сталася сьогодні. Дзвонимо, попереджаємо, запрошуємо. До людей у віці, з маленькими дітьми виїжджаємо самі, але буває – попереджаємо, а двері не відчиняють. Залишаємо записку, щоб звернулися до нас. Звернень нема. Це – неприємна ситуація/

Це не тільки неприємна ситуація, а ще й коштовна: бензин, час працівників, нерви постраждалих (якщо тварину, яка покусала, не побачать ветеринари за 15 днів, покусаному доведеться проходити лікування, яке йому, можливо, й не потрібне). Крім того, кажуть медики, неприємностей легше взагалі уникнути, для цього достатньо щороку щеплювати тварину та дотримуватися правил вигулу – собака має бути з нашийником та на повідці, у людних місцях – у наморднику.

Стрічка новин