У Полтаві незабаром попрощаються з останнім сміттєпроводом у багатоповерховому будинку

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/XaNleF0_gPDB6

У Полтаві на межі закриття – один із двох останніх сміттєпроводів у місті, яким ще користуються мешканці будинку по вулиці Фрунзе, 44. Комунальники пояснюють: у них немає ані людей, які б обслуговували сміттєзбирач, ані коштів на його постійну санітарну обробку. Та й 99 відсотків полтавців вже давно користуються баками для сміття: це і зручніше, і дозволяє підтримувати нормальний санітарний стан у будинках полтавців. Долю останніх сміттєпроводів у Полтаві цього тижня досліджували Інна Безугла та Олексій Гнипа.

Такий вигляд має один із двох нині ще діючих сміттєпроводів у Полтаві. Це майже музейні експонати (адже 99% полтавців користуються баками для сміття). Обидва, вони залишаються у користуванні мешканців будинку по Фрунзе, 44. Пенсіонери не хочуть, аби сміттєзбирач заварили. Головні аргументи мешканців другого під'їзду – у будинку живуть люди, яким важко виносити сміття до баків.

/Лідія Петрівна, мешкає у другому під'їзді будинку по вул.Фрунзе, 44

У нашому будинку живуть інваліди, люди похилого віку, учасники Великої Вітчизняної війни/

В будинку по Фрунзе, 44 – три під'їзди, у першому сміттєпровід вже заварили. Пенсіонери скаржаться: вони не згодні на заварювання робочого сміттєпроводу, за послуги ГЖЕДу платять справно, і користуватися баками, що стоять з іншої сторони будинку, не хочуть.

/Лідія Петрівна, мешкає у другому під'їзді будинку по вул.Фрунзе, 44

Ми заселилися із сміттєпроводом, і проекти будинків були з сміттєпроводами, а тепер нам всі ці блага, які у нас були, закриють, і нам виносити сміття отуди, до ящиків зі сміттям/

У єдиному в місті ГЖЕДі нам пояснили: обслуговувати сміттєпровід немає коштів і людських ресурсів, у кращому випадку його вручну вичищають у контейнери, а потім вивозять. Грошей на постійну санітарну обробку у комунальників немає, а включити ці витрати у тариф не можуть, бо полтавці не готові платити більше. Що ж до незгоди мешканців другого під'їзду, заступник начальника міського ГЖЕДу Михайло Лукін говорить: з 1 серпня цього року у нього є звернення від інших мешканців, які просять закрити сміттєпровід через антисанітарію у під'їзді. Під ним поставили підписи представники 21 квартири з 36, це більше половини, а значить, заварювати сміттєприймач мають усі законні підстави. Крім того станом на 1 вересня другий під'їзд заборгував ГЖЕДу понад 6 тисяч гривень за комунальні послуги. Баки для сміття за всіма нормами встановлені не більш ніж за 30 метрів від будинку, крім того, з двох сторін від Фрунзе, 44. Михайло Лукін запевняє, що поважає людей похилого віку, втім, просить бути реалістами. Що ж до сміттєпроводу у третьому під'їзді, говорить він, то питання із його закриттям теж вирішуватимуть, коли матимуть юридичні підстави, тобто, згоду мешканців.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію