Лікарі застерігають школярок не носити високі підбори

Учителі почали підготовку до нового навчального сезону, і це означає, що літо закінчилося. А разом з ним – і сезон зручних шльопанців та в'єтнамок. Жінки перевзулися у туфлі, часто – на високих підборах. А, наслідуючи їх та моду, – і дівчатка-школярки. Чи шкодливо носити взуття на підборах для дитячого організму, дізнавалися наші журналісти.

Біла сорочка та темна спідниця – споконвічний варіант шкільної форми для дівчаток – останнім часом важко уявити без чобітків на високих підборах. Те, що заради краси та моди маленькі леді мало не з дитячого садочку взувають підбори, хвилює лікарів. Медики запевняють: бажання здаватися вищими, стрункішими та дорослішими відгукується дівчатам великими проблемами.

/Ольга Брагінська, медсестра у школі

Це призводить до викривлення хребта, а викривлення хребта – до зсуву внутрішніх органів, і як результат – до тяжких наслідків. Для дівчаток, які у дітородному віці мають потім проблеми/

Навіть для дорослих, додає пані Ольга, допустима висота підборів має бути не вищою 4-5 сантиметрів. Якщо ж вони вищі – жінок чекають проблеми, найменші з яких – деформація та ортопедичні зміни стопи. Але і в крайнощі кидатися також не потрібно, лікарі застерігають: модні останні кілька сезонів так звані «балетки» – взуття на взагалі пласкій підошві – також небезпечні для вашого та здоров'я ваших дітей. Носіння подібних чобітків викликає плоскостопість. Відтак, найкомфортнішим та найбільш корисним є взуття на невеликих підборах.

/Ольга Брагінська, медсестра у школі

Найоптимальніші для дівчаток 12–15,16 років – десь 2-3 сантиметри, не більші/

Стрічка новин