У Полтаві загиблому афганцю, кавалеру «Ордена Червоної Зірки», Валерію Грабчаку встановили меморіальну дошку

На урочистому відкритті були присутні і наші журналісти.

З часу загибелі Валерія Грабчака минуло вже 28 років. У 1984 хлопцеві був тільки 21 рік. Саме таким: молодим і щасливим його пам'ятають у родині.

/ Анжела П'ятак (Грабчак), молодша сестра В. Грабчака

Мій брат був звичайним хлопцем, який любив життя, навчався, полюбляв займатися спортом, любив свою сім'ю./

Пам'ятають його і товариші по службі, інші воїни-інтернаціоналісти...як героя, який 20-річним юнаком поїхав служити радянській армії. Спочатку служив на Кавказі, у Вірменії, потім в Афганістані. Там, під час супроводу колони з продовольчими товарами потрапив у засідку. Взяв вогонь на себе, тим самим врятувавши всіх бойових товаришів.

/Іван Петренко, голова Октябрьської районної спілки ветеранів війни в Афганістані, воїнів-інтернаціоналістів

В ході одного бою, сутички, Валерій, виконуючи обов'язки, залишився вірний присязі, отримав важке поранення і загинув в бою. Світла пам'ять нашому товарищу, вона живе в наших серцях, ми пам'ятаємо своїх бойових побратимів./

Щоб пам'ять про подвиг жила не тільки у серцях бойових товаришів, щоб бравого солдата знали і пам'ятали та пишалися його звитягою усі полтавці, над центральним входом у Полтавський нафтовий геологорозвідувальний технікум, який свого часу закінчував Валерій Грабчак загиблому афганцю, кавалеру «Ордена Червоної Зірки» відкрили меморіальну дошку.

Стрічка новин