З приходом осені для любителів відпочити за межами свого міста починається оксамитовий сезон

А для декого, хто уже повернувся з відпустки, настає пора активного відновлення свого здоров'я. Адже, приїжджаючи з відпочинку, зазначають лікарі, туристи все частіше звертаються до венерологів зі своїми проблемами.

Повертаючись додому після відпусток найбільш активні туристи, які прагнули відчути всі привілеї літнього відпочинку, везуть додому те, чого везти зовсім не хотіли. Венерологи говорять: пацієнтів у них вистачає завжди, та за літні місяці їхня кількість значно зростає. Хвороби ж, з яким звертаються туристи, розповідає лікар-дерматовенеролог Ольга Пічкур, практично незмінні.

/Ольга Пічкур, лікар-дерматовенеролог

На сьогодні із венеричних захворювань - це сифіліс і гонорея. Всі інші захворювання відносяться до хвороб, які передаються статевим шляхом - це хламідії, уроплазми, трихомоніаз, герпес, кондідоз./

Не варто забувати під час незахищених стосунків, продовжує Ольга Пічкур, і про можливість зараження ВІЛ-інфекцією. Взагалі ж, протікання певних хвороб, говорить лікар, протягом останнього часу дещо змінилася.

/Ольга Пічкур, лікар-дерматовенеролог

На жаль немає симптомів. Я підкреслюю, що симптоматика слабко виражена, а буває немає ніяких. І клінічно проявляється тільки через певний період часу. Це пов'язано з тим, що бактерії під впливом засобів, які люди отримують протягом життя, змінили свої властивості./

Лікарі закликають: краще дотримуватися профілактичних заходів, ніж потім звертатися за допомогою до спеціалістів. Ольга Пічкур зазначає: необхідно використовувати контрацептиви та не втрачати голову, навіть коли знаходитесь далеко від дому. Курот завершиться, а неприємні наслідки від нього можуть залишитися з вами ще надовго.

Стрічка новин