Не лише квітучі яблуні цього місяця радували полтавців

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/jrbXyU1MhWxtc

Біля Аграрної Академії вдруге за рік розквітли каштани. Повторне цвітіння, говорять спеціалісти, залежить від природніх умов. Саме вони й стали одним із факторів, які спричинили це явище.

Надворі осінь, а для каштанів - весна. У центрі Полтави цьогоріч уже вдруге зацвіли ці рослини. На голих деревах з'явився цвіт. Але це – радше виняток, говорять спеціалісти. Адже майже всі каштани у місті ще з листям, хоч зовсім сухим і знищеним шкідниками, від яких уже не перший рік потерпають ці дерева. Таке явище, розповідає еколог Ростислав Шевченко, викликано зміною погодніх умов. І саме цвітіння, відзначає чоловік, – перший тривожний симптом.

/ Ростислав Шевченко, еколог

Як правило він пов'язаний з порушенням нормального циклу розвитку дерева. Тобто тоді, коли дерево було позбавлене вологи і засохло до дощу./

Наслідки ж такого повторного цвітіння, наголошує Ростислав Шевченко, можуть бути досить не такими втішними. Адже на наступний рік існує вірогідність того, що дерево просто не реалізується як рослина. Бо після квітування, зазначає спеціаліст, закладаються бруньки, які навесні вже не принесуть плодів.

/Ростислав Шевченко, еколог

Коли дерево зацвітає восени, то воно не може набрати поживних речовин, щоб нормально перезимувати, а потім воно гине. Тобто, це перша ознака того, що дерево може загинути./

Та якщо цвітіння не масове, зазначає еколог, деревам нічого не загрожує. В такому випадку рослина може ослабнути, але не загинути.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію