Несподівана, але насичена

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/UCNpxgSthWxSw

Так характеризують виставку сучасного японського мистецтва її відвідувачі. Експозицію до Полтави привезли у рамках 20-ої річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Японією. Мистецтво нового покоління країни сонця, що сходить бачили і наші журналісти.

Химерні інсталяції, філософські пейзажі... Такі зразки сучасного японського мистецтва представлені у великій виставковій залі Полтавського художнього музею імені Миколи Ярошенка. Виставку до Полтави привіз другий секретар Посольства Японії в Україні Косуке Ога. У країні сонця, що сходить, розповідає дипломат, існує фундація, яка займається популяризацією японського мистецтва та культури. В організації існує 20 пересувних виставок, які мандрують по всьому світу. Одна з них завітала і до Полтави.

/Косуке Ога, другий секретар Посольства Японії в Україні

Темами цих виставок є різні речі, дуже різні сторони японського мистецтва, японської культури. Ця виставка - про сучасну Японію./

У сучасному японському мистецтві спостерігається загальносвітова тенденція, коли митці набувають більшого інтересу до повсякденного життя і зосереджують увагу на висловленні особистих почуттів.

/Косуке Ога, другий секретар Посольства Японія в Україні

Головна концепція цієї виставки - створення речей своїми руками. Це старовинна японська концепція, яка присутня у багатьох напрямках японської культури, тут вона обігрується сучасними японцями на сучасний лад./

На виставці свої роботи представили одинадцять молодих митців Японії. Живопис, скульптури, інсталяції, фотографії. Організатори експозиції переконані: ця виставка дозволить глядачам відчути свіжість, життєствердність творів сучасних японських художників. Полтавські відвідувачі з цікавістю сприйняли зразки японського мистецтва.

/Віктор Бабенко, художник

Цікава виставка, дещо несподівана, але насичена. Прекрасна експозиція. Скажімо, вона збагачує і дає уявлення про сучасне японське і, напевно, широко світове мистецтво./

Найбільше увагу присутніх привертала композиція молодої японської мисткині Міюкі Йокомідзо. Для створення своєї роботи вона використовувала пластик - типовий матеріал для суспільства масового споживання. Маючи тверде переконання, що мистецтво має бути зроблено, Міюкі Йокомідзо присвятила себе створенню фізичних об'єктів з використанням таких повсякденних предметів, як ванни та стільці.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію