Серпень - пора здійснення бажань

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/E_d30D35gPBHG

Адже саме на цей місяць припадає пік одного з найяскравіших метеорних потоків — Персеїд. Астрономи розповідають: щогодини у вечірньому небі сяє близько 50 метеорів. Зоряний дощ над Полтавою бачили і наші кореспонденти.

Загадуйте бажання! Адже зараз над Землею пролітають сотні зірок. Для пересічних людей - це просто падаючі небесні тіла, астрономи ж пояснюють це явище з наукової точки зору.

/Микола Тищук, молодший науковий співробітник Полтавської гравіометричної обсерваторії

В атмосферу землі влітають маленькі космічні об'єкти: невеликі камінці або згустки пилу і льоду розплавлюються, рухаючись в атмосфері, і світяться. Ми це називаємо падаючими зірками. Насправді - це невеликі космічні об'єкти./

Серпневий зоряний дощ, продовжує Микола Тищук, - найяскравіший. Щогодини можна побачити до 50 падаючих метеорів. Швидкість одного такого небесного тіла, відзначає спеціаліст, - близько 60 кілометрів за секунду. Падаючі зорі мають навіть свою класифікацію, наголошує Микола Тищук.

/Микола Тищук, молодший науковий співробітник Полтавської гравіометричної обсерваторії

В цей час ми можемо бачити метеорні потоки аквариди, персеїди, цигніди. Тобто аж чотири метеорних потоки. І як раз найактивніший період - для поток персеїд./

У Полтавській гравіометричній обсерваторії, зазначає науковий співробітник останньої, створені всі необхідні умови для того, щоб побачити це природнє явище. На площі розміром 2 гектари встановлено 4 великих оптичних телескопи. За допомогою цих пристроїв, говорить Микола Тищук, для всіх бажаючих і демонструються всі секрети нічного неба Полтави. Спостерігати ж яскравий потік персеїдів можна буде до 20 серпня.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію