Полтаві загрожує небувала безпека з боку гризунів: на одну тисячу квадратних метрів житла у місті, за останніми даними, приходиться 48 мишей та 65 щурів

Всі вони – потенційні переносники небезпечних захворювань. Один із заходів боротьби з ними – дотримання чистоти кожним полтавцем.

Щури та їхні родичі небезпечні, нагадують санепідемологи. Сьогодні мишоподібних гризунів в Полтаві аж занадто багато. Вони розносять, наприклад, таку небезпечну хворобу, як лептоспіроз, який вражає нирки, печінку, нервову систему. Носіями цієї небезпеки по області є 30-60 % гризунів, в залежності від регіону. Щорічно тільки в Полтаві трапляється від 2-х до 10 випадків захворювань людей на лептоспіроз. Причому 15% уражених помирає. Також гризуни можуть спричинити туляримію, яка супроводжується лихоманкою, інтоксикацією та вражає лімфовузли, сказ та ініші небезпечні хвороби. А між тим, за останніми даними, зараженість житлового фонду Полтави гризунами становить 30-60 %. Щури та миші люблять підвали, сміттєвпроводи, несанкціоновані звалища - все, де є для них хоч якась їжа. Тому перший крок у боротьбі з ними - культута чистоти самих полтавців.

Ще один засіб боротьби з небезпечнии гризунами - комплексна дератизація, інакше кажучи - масове знищення. І найкраще робити це ЖЕДам та підприємствам спільно і одночасно. Щоб з одного місця щури та миші не втікали в інше.

Не тільки укус зараженого гризуна, а навіть забруднення їхніми відходами продуктів харчування, питної води чи водоймищ може призвести до вищезгаданих серйозних захворювань, зазначають санепідеміологи. І закликають не створювати для щурів та мишей додаткових місць проживання на зразок несанкціонованих свалищ.

Стрічка новин