Цього дня у далекому 1928 році в ефір вийшла перша кольорова телепередача

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/F46ElvYEgNUxA

Сьогодні програмами в кольорі вже нікого не здивуєш, а на той час це був великий прорив у розвитку телебачення. Про те, які системи кольоропередачі використовують сьогодні, дивіться у наступному сюжеті.

Не рік і не два витратили винахідники всього світу, аби створити пристрої для передачі рухомої картинки на великі відстані. На початковому етапі розвитку телебачення, говорять спеціалісти, застосовувався механічний принцип.

/Андрій Дємідов, технічний директор ТОВ «Студія «Місто»

Великий круглий диск з отворами крутився перед записуючою камерою і, відповідно, на прийомному боці точно такий же диск крутився. І якщо він достатньо швидко крутиться, відповідно, людський зір має певну інерційність, і виходила, скажімо так, не дуже крсива, але як така картинка/

Досягши успіху в експериментах з рухомим зображенням, науковці з усього світу взялися за питання кольору. У 1928 році шотландський вчений Джон Бейерд продемонстрував широкому загалу першу кольорову телепередачу. Перевага телевізійної системи науковця полягала в тому, що через невелику роздільну здатність екрану можна було передавати телевізійне зображення, використовуючи звичайну радіосистему компанії BBС. Принцип цієї передачі дуже відрізнявся від сучасного телебачення. На сьогоднішній день існує 3 системи передачі кольору: NTSC, PAL та SECAM.

/Андрій Дємідов, технічний директор ТОВ «Студія «Місто»

У кожної системи є свої переваги і недоліки, але дана система, система PAL, є найбільш якісною і почали нею транслювати в Німеччині/

Система кольорового телебачення PAL стала провідною у Західній Європі і на сьогоднішній день – найпоширеніша в країнах СНД.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію