У Полтаві відкрилася виставка світлин, у головній ролі на яких – видатний кінодіяч Сергій Параджанов

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/Q7Q4c9DLgNTQc

Його зображення представив фотограф Юрій Гармаш. Виставку митець приурочив до відзначення 90-річчя режисера «Тіней забутих предків».

«Параджанов. Дотик» – назва виставки, яку презентував фотограa Юрій Гармаш. На всіх світлинах митця зображений видатний кінорежисер Сергій Параджанов. З героєм своїх фотографій, розповідає Юрій Гармаш, він познайомився, ще будучи студентом. На виставці ж фотограф вирішив показати три періоди життя творця «Тіней забутих предків»: 1978 рік, 1982-83 роки та 1988. Взагалі ж, відзначає митець, це вже не перша експозиція фотографій.

/Юрій Гармаш, автор виставки «Параджанов. Дотик»

Перша була в Музеї Тараса Шевченка в Києві. Друга – в Києво-Могилянській Академії. Третя – в Чернівцях, там, де знімалися «Тіні». Четверта – в Полтаві, тому що я з Великих Будищ/

До створення виставки, продовжує Юрій Гармаш, долучилися і його колеги з Коста-Ріки, Франції та Києва. Всього ж експозиція налічує більше шістдесяти світлин, кожна з яких, ділиться спеціаліст, коштує близько 200 гривень.

/Юрій Гармаш, автор виставки «Параджанов. Дотик»

Всього 61 фото. Моїх власних фото – 36. Чому? Хто займався аналоговою фотографією, а не цифровою, була плівка, у якій було 36 кадрів. Тому я і вирішив, щоб це було 36 кадрів/

Взагалі ж, відзначає Юрій Гармаш, герой виставки був неординарною людиною. Своїм земляком його вважають громадяни України, Грузії та Вірменії. Голова Полтавської обласної общини вірмен Артур Овакімян жартує: Сергій Параджанов – людина світу.

/Артур Овакімян, голова Полтавської обласної общини вірмен

Існує такий вислів, типу анекдота: «Дорогий, моя батьківщина – це весь світ. А Вірменія – це мій офіс». Це повністю в стилі Сергія Параджанова/

Після Полтави виставка «Параджанов. Дотик» буде експонуватися в Одесі. Далі – в усіх обласних центрах України до 2014 року, бо 9 лютого 2014 року Параджанову виповнилося б 90.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію