У Кременчуці затримали неповнолітніх фальшивомонетників

У відеоархіві знаходяться 2 сюжети з такою назвою:
1) Сюжет №1
2) Сюжет №2

Оргтехніка вдома і знання із інтернету. Саме це знадобилось 17-тирічному кременчужанину, аби налагодити виготовлення фальшивих купюр. Здебільшого це були гроші номіналом 20 гривень, які збувались у вечірній час у різних точках міста.

Нещодавно до правоохоронців Кременчука почали надходити звернення від підприємців та мешканців міста про збут невідомими особами підроблених грошей. На подив міліціонерів, винахідниками легкої наживи виявилася група юнаків 16-ти, 17-ти та 18-ти років.

Один із затриманих, а саме 17-річний хлопець, був основним фігурантом у справі, він особисто і збував підроблені купюри в місті. Протягом тривалого часу він вдома за допомогою оргтехніки виготовляв несправжні гроші. Інформацію ж про технологію виготовлення фальшивок, говорить, знаходив в інтернеті.

/затриманий

Ну клав і друкував на принтері/

Міліціонерам хлопець пояснив, що йому хотілося легкої і швидкої наживи.

У помешканні затриманого оперативники виявили папірці з малюнками грошових купюр різних номіналів і вже готові до збуту підроблені купюри, в основному – номіналом 20 гривень.

/Сергій Джулай, начальник кримінального розшуку Кременчуцького міського управління УМВС України в Полтавській області

Фальшивки збувалися у різні місця, не було єдиної точки збуту. Все було залежно від місця знаходження особи/

Збут грошей відбувався ввечері у кіосках, маршрутних таксі та на стихійних ринках. Юний зловмисник чітко розмежовував категорії громадян, яким збував фальшивки.

/Сергій Джулай, начальник кримінального розшуку Кременчуцького міського управління УМВС України в Полтавській області

У маршрутці розплачувався. Там ситуація, коли у водія немає можливості відслідкувати, чи є підробка, а натомість молодик отримував здачу/

На даний час правоохоронці вилучили з обігу близько сотні купюр різного номіналу на суму 7500 гривень. Підозрілі гроші направлені на експертне дослідження в науково-дослідний експертно-криміналістичний центр при УМВС Полтавщини. Також вилучена комп’ютерна техніка, на якій друкувалися підробки.

За фактом злочину слідчі вже порушили кримінальну справу за частиною 1 статті 199 Кримінального кодексу України (виготовлення, зберігання, збут підроблених грошей). Затриманому молодикові загрожує від трьох до семи років ув’язнення.

Наразі правоохоронці встановлюють коло потерпілих осіб, яким неповнолітній збував фальшивки, та завдану суму збитків. Також перевіряється причетність до скоєння злочинів і двох товаришів затриманого, які також потрапили в поле зору правоохоронців.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію