З 1 по 8 серпня в Україні відзначають тиждень підтримки грудного вигодовування

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/BhgWEp_cgPCsd

Нинішнього року вперше його проводять одночасно зі всесвітнім. Таким чином, разом зі 120 країнами по всій земній кулі українці обговорюють найважливіші проблеми - як краще і правильніше виростити здорову націю. Про що спілкувалися у четвер полтавські медики під час обласної конференції з питань підтримки грудного вигодовування - знають наші журналісти.

Якби грудне вигодовування розпочиналося у першу годину після народження дитини, більше мільйона дитячих життів по всьому світі було б врятовано, констатують полтавські медики, посилаючись на дані Всесвітньої організації охорони здоров'я.

У 90-х роках в Україні урядом вперше була прийнята програма грудного вигодовування, розповідають полтавські лікарі. Нині на території Полтавської області її засади і далі активно впроваджується, про що свідчать такі показники: у нашому регіоні – 24 заклади, які носять статус «Лікарні, доброзичливої до дитини». Під час обласної конференції з питань підтримки грудного вигодовування його отимали ще 7: 3 міська поліклініка – жіноча консультація, Полтавська центральна районна лікарня, Гадяцька, Лубенська, Карлівська, Лохвицька, Миргородська центральні лікарні, а також Обласна клінічна. Сертифікати означають, що у цих закладах активно сприяють грудному вигодовуванню ще з підготовчого періоду – вагітності жінки та до досягнення дитиною дворічного віку.

/Надія Лисак, національний тренер з питань підтримки грудного вигодовування

Кризи можуть виникати у будь-який період, коли виникають такі проблеми, жінка має звернутись в свою дитячу консультацію, і там є група підтримки, педіатри, медичні сестри, які мають надати допомогу жінці-годувальниці/

В Полтавській області створений Центр підтримки дитячого вигодовування при дитячій обласній лікарні, він у свою чергу координує роботу районних закладів. А медичні фахівці центру двічі на рік проходять спеціальне навчання, говорить очільниця центру Надія Лисак. Нині в Україні продовжують впроваджувати програму підтримки грудного вигодовування, запевняють лікарі. Адже, за їх дослідженнями, діти, вигодувані природнім шляхом, навіть хворіють менше упродовж першого року життя.

/Надія Лисак, національний тренер з питань підтримки грудного вигодовування

Часто задають питання, чи в спекотну погоду дитина повинна отримати воду, чай? Для цього є і достатньо материнського молока, яке за складом своїм навіть змінюється в кожну пору року в період годування. Тобто природа подбала про це розумніше, ніж це робимо ми, люди/

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію