У Полтаві та області триває операція "Мак-2007"

В її рамках правоохоронці вже знешкодили більше 30 тисяч кущів наркомісних рослин, в тому числі – 20 тисяч – маку. Підприємства, які вирощують його легально, цілодобово охороняють підрозділи державної служби охорони. І чи не щодня ловлять охочих до маку порушників.

Середина літа - гаряча пора для нелегальних збирачів маку. Потерпає від таких "трудівників" і ряд підприємств області, які мак вирощують легально. Тільки в Полтавському районі нараховується більне 200 гектарів таких насаджень. На їх охорону задіяно 9 спеціальних постів та об'їздна група затримання з табельною вогнепальною зброєю, а також ліхтарі великої потужності та службові собаки, зазначає начальник Полтавського міжрайонного відділу Державної служби охорони Віктор Герасименко. Однак, це не відбиває бажання у охочих відвідати макові поля.

Днями на поле навідались і троє охочих до маку полтавців. Виїхали на промисел рано, на місце прибули опів на четверту. Як самі зізналися, про посіви їм розповіли товариші-наркомани.

Під час обшуку у порушників виявили більше 10 кілограмів нарваного маку.

В рамках операції "Мак-2007" правоохоронці вже знешкодили більше 30 тисяч кущів коноплі та маку. За даними фактами порушено 82 кримінальні справи.

Стрічка новин