На Полтавщині перевіряли ліки на наявність фальсифікованих препаратів

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/vcLov5NLgPCbt

«У полтавських аптеках забракували кожен третій медпрепарат». Такі заголовки цього тижня можна було зустріти на шпальтах різних видань з посиланнями на дані очільника обласної галузі охорони здоров'я. Чиновник у свою чергу зазначає: його не зовсім точно зрозуміли. В чому неточність і які справи із фальсифікатом лікарських засобів на Полтавщині, – далі у випуску.

Купувати ліки у аптеках можна, і за необхідністю, або якщо говорити точніше – за направленням лікаря – потрібно, говорить очільник полтавських медиків Віктор Лисак. Інформацію про кожен третій забракований медпрепарат у полтавських аптеках спростовує. Переконаний: неточність у ЗМІ пішла після останньої апартної наради у губернатора, де розглядалось питання про розповсюдження фальсифікованих лікарських засобів.

/Віктор Лисак, начальник ГУ охорони здоров'я Полтавської облдержадміністрації

Фальсифікований лікарських засіб - це засіб, у якому є і порушення маркуванння, і неточність на упаковці. Якщо, прикладом, візьмемо, зображення буде десь збору - це теж може бути приводом вважати за фальсифікат/

Саме відібрані 268 зразків серед тих, які мали підозру, що вони фальсифіковані, продовжує Віктор Лисак, і перевірялися. Порушення знайдені у третині.

/Віктор Лисак, начальник ГУ охорони здоров'я Полтавської облдержадміністрації

Із відібраних, саме із відібраних зразків були порушення у 33%, про це і йшла мова. Саме тих, які могли розглядатися як фальсифікат. Але не можна сказати, що вони потрапили у мережу - вони були на карантині/

Тож говорити про масове розповсюдження фальсифікату у полтавській аптечній мережі, певен фахівець, немає підстав. Оскільки за умови зберігання, дотримання температурного режиму і вологості, а головне – придбання ліцензованих препаратів, відповідає уповноважена особа і в аптечній мережі, і в лікувальній установі. А сам моніторинг фальсифікату в області держслужбою з лікарських засобів проводиться систематично.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію