У розпалі – сезон відпочинку та відпусток

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/0Mi-AOM6gP8cQ

Більшість українців у липні та серпні полюбляють виїздити до моря. Збираєтесь на Азовське або Чорноморське узбережжя, взагалі за кордон або просто за місто на природу – не забудьте узяти найнеобхідніші речі. А серед таких – і ваша особиста аптечка з найпростішими препаратами, хоча б для першої медичної допомоги. Як зібратися на відпочинок, аби він був вдалим, досліджували Інна Безугла та Олексій Гнипа.

Полтавці по-різному збираються відпочивати, дехто до власної аптечки бере не пігулки.

/бліци

- Беремо першої необхідності: від голови, від діареї, йод. А що, ще щось потрібно брати?

- Там фестал, кардіомагніл, для шлунку щось беремо, тому завжди збираємось

- Не беру, тому, що я - здоровий. У мене інші є - у мене трави/

А ось лікарі радять для того, щоб в літній час відпочинок не був зіпсований, обов'язково треба взяти з собою міні-аптечку. І в першу чергу покласти туди вату, бинт, йод і нашатирний спирт.

/Алла Івко, завідуюча відділенням сімейної медицини 4МКЛ

Також в аптечці мають бути зарожничуючі препарати, такі як парацетамол, німесил, можна взяти пластиночку цитрамону від головного болю. Обов'язково мають бути препарати від проносу, як-то лоперамід, активоване вугілля. Це те, що ми можемо використовувати у найпростіших випадках/

Візьміть і спазмолітичні засоби, наприклад, но-шпу. А ось тим, хто має хронічні захворювання, медики радять бути особливо уважними: людям, які страждають шлунково-кишковими недугами, взяти ферментні препарати, алергікам - антигістамінні ліки, і валідол - для сердечників. Але краще за все, особливо батькам із дітьми, напередодні проконсультуватися у свого лікаря. Не забудьте і про прості правила для всіх: не перебувайте довго на сонці, особливо з 11 до 15 годин, візьміть на озброєння сонцезахисні креми. А ще лікарі радять поберегтися від шкідливого:

/Алла Івко, завідуюча відділенням сімейної медицини 4МКЛ

Різні продукти, які продають з рук, особливо м'ясні. Треба пити побільше води і обмежувати себе у кольорових напоях газованих: ситро, пиво, квас/

Головне, наголошують медики, контролювати себе в усьому, і тоді після відпочинку залишаться тільки приємні спогади.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію