Сьогодні в Лондоні стартують Літні Олімпійські ігри

У відеоархіві знаходяться 2 сюжети з такою назвою:
1) Сюжет №1
2) Сюжет №2

Україну на цьому спортивному святі представлятимуть 245 олімпійців. Від Полтавщини до Великобританії вирушила легкоатлетка Ганна Мельниченко. Як часто полтавські спортсмени захищають честь своєї країни на міжнародному рівні та як розвивається олімпійський рух в області, дізнавалися наші журналісти.

Олімпійські ігри завжди привертали велику увагу глядачів. Видовищні змагання, радощі перемоги та гіркий смак поразки – без цього не обходиться це спортивне свято. Полтавські спортсмени відвідувати його почали ще у 50-х роках, розповідає директор Полтавського обласного відділення НОК України Інесса Гетьман.

/Інесса Гетьман, директор Полтавського обласного відділення НОК України

У 1952 році була учасниця Олімпійських ігор Ніна Бочарова. І перша олімпійська чемпіонка у складі Радянського Союзу. Але на той час вона вже виступала не за Полтавську область, а офіційно від Полтавської області взяв участь Леонід Бартєньєв у 1956 році з легкої атлетики/

Останній того року став срібним призером з бігу на спринтерській дистанції та в естафеті 4 по 100. Леонід Бартєньєв двічі бував на Олімпіаді: 1956 та 1960 року. За часи Незалежності олімпійський рух на Полтавщині пожвавився. У 2000 році створили Полтавське обласне відділення Національного олімпійського комітету України. З того часу розпочалася більш плідна робота зі спортсменами.

/Інесса Гетьман, директор Полтавського обласного відділення НОК України

Робота почалася вже не лише з практичних виступів наших спортсменів, а також пропаганда, популяризація і взагалі розповсюдження ідей олімпізму вцілому/

Цього року на Олімпійських іграх у Лондоні Полтавщину представлятиме лише одна спортсменка - Ганна Мельниченко. Легкоатлетка вже відвідувала Пекінські Олімпійські ігри. Цього року також отримала ліцензію на право брати у них участь. Інесса Гетьман пояснює: на країну з окремого виду спорту дається певна кількість ліцензій. Починаючи від закінчення попередньої й до початку наступної олімпіади, спортсмени мають проявляти себе на змаганнях різних рівнів. Демонструючи високі результати, можна потрапити до складу олімпійської збірної.

Цього разу заповітну ліцензію отримали 245 українських спортсменів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію