159 років тому народився відомий письменник Володимир Короленко

У відеоархіві знаходяться 2 сюжети з такою назвою:
1) Сюжет №1
2) Сюжет №2

27 липня 159 років тому народився відомий письменник, благодійник і громадський діяч Володимир Галактіонович Короленко. Принагідно до річниці в однойменному музеї у Полтаві пройшли традиційні урочистості.

Полтава завжди була для Володимира Галактіоновича Короленка особливим містом, розповідає провідний науковий співробітник одноіменного Полтавського літературно-меморіального музею.

/Людмила Ольховська, провідний науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею В.Г. Короленка

Короленко дуже любив Полтаву, відомі його листи друзям у Петербург, де він відгукується про наше місто як місто-сад, інколи свої публікації він підписував псевдонімом Полтавець/

Саме в цьому будинку, де зараз знаходиться музей, присвячений його життю і творчості, Володимир Короленко провів останні плідні творчі роки свого життя. А цього дня, у 165 річницю із Дня народження письменника, сюди прийшли прихильники його творчості.

/Людмила Ольховська, провідний науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею В.Г. Короленка

Так багато виступаючих, що навіть черга з них утворилася. Всі хочуть сказати слова про Короленка, всі хочуть подарувати йому романс чи пісню/

Полтавський письменник Микола Костенко, наприклад, цього дня зачитав кілька уривків зі своєї поеми «Володимир Короленко». Роботу над книгою, згадує митець, почав ще 67 року, коли, будучи студентом, його захопила творчість Воломира Галактіоновича.

/Микола Костенко, письменник

Почав я обдумувати тему, як би написати, як би трансформувати своє почуття, яке охопило мене від прочитання Короленка на той час. Нічого подібного не читав. Такої глибини, такого розмаху/

Відвідав захід і нащадок Володимира Короленка – його праправнук. Для пана Сергія мати у пращурах таку видатну людину, розповідає, не тільки честь, а й велика відповідальність.

/Сергій Шерман-Короленко, праправнук В.Г.Короленка

Це, швидше, не честь, це, швидше, відповідальність. Честь треба заслужити своїми справами. І маючи таких предків, треба тільки робити справи, щоб заслужити цю честь називатися нащадком Короленка/

Усі присутні, учасники та гості вечора, поклали квіти до могили Володимира Короленка, яка знаходиться тут же поруч із його садибою у парку «Перемога».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію