Вулиця маршала Бірюзова: данина героям Великої Вітчизняної

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/tA5MibrsgNTG4

Ми продовжуємо цикл сюжетів про вулиці Полтави. Мапи міст України рясніють вулицями, названими на честь радянських воєнних діячів. У Полтаві теж без них не обійшлося. Одна з найважливіших магістралей нашого міста носить ім'я маршала Радянського Союзу Сергія Бірюзова. Саме про неї і піде мова в сьогоднішньому сюжеті.

Сергій Бірюзов – радянський воєначальник, маршал Радянського Союзу. За час своєї військової кар'єри він пройшов шлях від командира дивізії до начальника штабу фронту. У 1964 році маршал загинув в авіакатастрофі, на підльоті до міста Бєлграду. За свої бойові подвиги Сергій Бірюзов увічнений у пам'ятниках, меморіальних дошках, назвах вулиць міста. Полтава теж не залишилася остронь цього вшанування. Мешканці нашого міста, які проживають або ж працюють на вулиці маршала Бірюзова, про видатне минуле радянського воєначальника знають небагато.

/Бліци

- Під час Другої світової війни керував армією

- Військовий, я думаю, генерал якийсь

- Це генерал, який брав участь у Великій Вітчизняній війні/

Проте життя відомого маршала було безпосередньо пов'язане із нашим містом, розповідає старший науковий співробітник відділу новітньої історії Полтавського краєзнавчого музею Наталія Кузьменко.

/Наталія Кузьменко, старший науковий співробітник відділу новітньої історії Полтавського краєзнавчого музею

Саме тут генерал-майор та його 132 стрілецька дивізія дізналися про початок Великої Вітчизняної війни. 23 червня 1941 року у Полтаві та у всьому Радянському Союзі була оголошена мобілізація. Полтавці в основному були мобілізовані в ті частини, які дислокувалися на території області. Тобто, відповідно і в 132 стрілецьку дивізію. Тому ми можемо з впевненістю цю дивізію назвати якби полтавською/

Із полтавського вокзалу ця дивізія вирушала на фронт. Вулиця маршала Бірюзова – одна з відносно нових у Полтаві. Сформувалася вона у післявоєнні роки. Раніше нею пролягав шлях на Решетилівку, тому відповідно і вулиця мала назву Решетилівська. У 1979 році її перейменували на честь маршала Сергія Бірюзова.

За час війни Полтава була зруйнована, після 1945-ого прийняли новий план відбудови міста.

/Наталія Кузьменко, старший науковий співробітник відділу новітньої історії Полтавського краєзнавчого музею

У той час було прийнято рішення не відбудовувати ті промислові підприємства, які були розміщені на території центральної частини, а винести їх за межі міста або на його околиці. Тоді ж було сформовано Київський промисловий вузол, який був недалеко від Київського залізничного вокзалу/

Своє промислове призначення вулиця маршала Бірюзова не втратила й дотепер. Зараз на ній розташовуються великі промислові об'єкти: олійноектракційний завод, завод газо-розрядних ламп, залізо-бетонних виробів. Тут же знаходяться колишні гуртожитки для співробітників цих заводів та фабрик. Окрім них, на вулиці маршала Бірюзова знаходиться пам'ятний знак на честь воїнів, які брали участь в операції «Френтік».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію