Полтавщину відвідав перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/BgszvMhDgNSYw

В Україні під час цьогорічних жнив намолочено 17 з половиною мільйонів тон ранніх зернових при середній урожайності 22,8 центнера з гектару. Всього ж зібрано урожай з 77 відсотків площі. Так про перебіг жнив в Україні розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Микола Безуглий під час робочої поїздки Полтавщиною. Які слабкі місця агропромислового сектору нашого регіону визначив урядовець, що планують виправляти в області у майбутньому році, а також про методи, які допоможуть стабілізувати урожайність незалежно від погодніх умов, розповів гість під час спілкування із пресою у Полтаві.

Полтавщина – це 10% загального виробництва агропромислової продукції в усій Україні, і це той аргумент, який дозволяє з особливою увагою рахуватись із розвитком і досягненнями в області, говорить перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Микола Безуглий.

/Микола Безуглий, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства

Однозначно, ми констатуємо той факт, що Полтавщина сьогодні є тією областю, в якій структура посівних площ, сівозміни, сортовий і гібридний склад с/г-культур найбільш відповідає тим вимогам і обгрунтованим нормам, які розроблені українською аграрною наукою/

Під час поїздки областю заступник Міністра розповів, що був приємно вражений темпами і якістю розбудови інфраструктури зернового ринку. Полтавщина за результатами урожаїв останніх трох років посідає лідируючі позиції з виробництва зерна, сої, цукрового буряка, говорять полтавські чиновники. Втім, цього року засуха негативно вплинула на врожаї і по всій країні, і в Полтавській області зокрема. Ускладнив ситуацію дефіцит опадів, яких випало лише 15-20% від норми.

/Володимир Замикула, заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації

Площа ранніх зернових культур цього року на 130 тон менше, ніж в попередньому році, що зумовлено загибеллю озимих зернових культур. Проте поряд з цим нам вдалося в області витримати оптимальну структуру посівів, забезпечити частку зернових на рівні 55%/

Голова Полтавської облдержадміністрації Олександр Удовіченко запевняє: Полтавщина отримує якісний врожай пшениці і за кілька днів збір ранніх зернових в області буде завершено.

/Олександр Удовіченко, голова Полтавської обласної державної адміністрації

В принципі результати, безумовно, були й кращі, бо вони можуть нас задовольнити, якщо ефективно скористатися тим, що зібрали. Тим більше, що є позитиви/

Розповів у Полтаві перший заступник міністра і про те, яким чином можна мінімально скоротити вплив погодніх умов на урожайність.

/Микола Безуглий, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства

По-перше, це структура посівних площ, використання районованих сортів гібридів, високоякісного насіння і, безумовно, рівень інтенсифікації виробництва/

Що ж до слабких місць в регіональному аграрному секторі, Міністр таких не знайшов. Крім того, він виявив упевненість, що Полтавщина незабаром посяде чільне місце серед Одеської, Вінницької, Київської та Луганської областей, що вже намолотили мільйон і більше тон ранніх зернових культур.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію