У мешканців будинку по вулиці 8 Березня, 8 б – проблеми з газовими колонками

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/76DQYXeygNTgp

До редакції нашої студії звернулася пенсіонерка. Її прохання – теж про допомогу. У будинку по вулиці 8 Березня, 8б, де вона мешкає, а саме у її квартирі, незадовільно працює газова колонка. Тому жінка не може приготувати собі їжу та підігріти воду для купання. Такі проблеми, запевнила вона, з'явилися кілька місяців тому. Жінка певна, що внаслідок слабого тиску води не запалюється і газ. Втім, переконує: її звернення до комунальних служб у телефонному режимі залишаються непочутими. У проблемі розбиралася Інна Безугла.

У цьому старому багатоквартирному будинку по вулиці 8 Березня 8 б у квартирі під другим номером Віра Андріївна живе сама. Приблизно півроку тому газова колонка стала погано запалюватись, скаржиться жінка. Вона розповідає, що телефонувала до керівництва «Полтавгазу», але там постійно працює автовідповідач.

/Віра Андріївна, мешкає по вул. 8 березня, 8 б, кв.2

Дзвонила диспетчеруу «Міськгаз» 7-18-22, де безпосередньо мають прислати майстра. Там відповіли: слюсар не прийде ніколи. Вийде лише тоді, коли ви всі, у кого не вмикається горілка, будете платити 29 гривень за виклик і потім він увімкне/

Грошей на виклик спеціаліста, запевняє пенсіонерка, ні у неї, ні в сусідів немає. Тому доки їжу жінці приносить в основному донька.

/Віра Андріївна, мешкає по вул. 8 березня, 8 б, кв.2

Я живу сама, але до мене приходить гості, ось доньчину подругу попрохала, але ж я віднімаю у неї час. Хоча я маю право подзвонити у реабілітаційний центр соцзахисту, попросити про допомогу/

Схожі проблеми і в її сусідів. Вони теж скаржаться на те, що газ погано вмикається, але крім того: аби скупатись, доводиться влаштовувати чергування на вулиці. Біля колонки хтось контролює, аби воду з неї не набирали, а в цей час мешканці будинку можуть прийняти ванну. Така ситуація через те, що деякі жителі провели воду у будинок, а деякі – ні. До того ж, приходять набрати і з інших осель води з колонки, яку полтавці по 8 березня, 8 б хочуть зробити закритою під ключ. Адже мало не трапився нещасний випадок з дочкою мешканки будинку.

/Тамара Іванівна, мешкає по вул. 8 березня, 8 б

У нас загорілася колонка, вона вискочила гола, вимкнула колонку. Води немає і загорілася колонка від цього. Ми зверталися у Водоканал 2 роки тому, щоб нам зробили її під ключ - ніяких реакцій немає. А куди? Сусідка не ходить, я теж. У нас немає таких людей, щоб піти написати/

У «Водоканалі» ж пояснюють: спеціалісти виміряють тиск води, ліквідують недоліки та закриють колонку під ключ, але якщо їм зроблять офіційну заявку, навіть по телефону диспетчера. Що ж до газу, то після нашого дзвінка у «Полтавгаз» фахівці підприємства виїхали на місце події та після перевірки виявили, що тиск газу у всіх семи квартирах у нормі. Прес-служба організації на наш запит надіслала офіційне пояснення ситуації. Зокрема, з'ясувалося, що газова колонка у квартирі Віри Андріївни встановлена самовільно, а автоматика безпеки відсутня, очевидно, йдеться в листі, її ліквідували самовільно, адже вона вимикає прилад через низький напір води у водогоні. Така «технічна хитрість», пояснюють фахівці «Полтавгазу», могла стати причиною вибуху. Крім цього, у мешканки 2-ї квартири немає акту обстеження димо-вентиляційних каналів, якщо вони не в порядку, то жінка могла отруїтися чадним газом. Порушень працівники газової служби знайшли ще безліч, тому газову колонку відключили і склали відповідний акт. Що ж до інших мешканців, повідомляє прес-служба, то у лютому у цьому будинку проходила планова перевірка і в 5 з 7 квартир знайшли порушення, через які відключили прилади від подачі газу. А у квартиру під номером 2, говорять газовики, їх тоді так і не пустили. Представники «Полтавгазу» сподіваються, що після нашого сюжету на цю проблему звернуть увагу соціальні служби та допоможуть Вірі Савлучинській встановити нову газову колонку за всіма нормами, адже нині вона залишається у будинку без газу.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію