На водіїв чекає чергове підвищення штрафів – за порушення правил переїзду залізничних переїздів

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/ytnkMXb-gNTHD

Так вже набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення адміністративної відповідальності за порушення правил руху через залізничні переїзди та перевезень пасажирів автомобільним транспортом». Згідно з ним, максимальний штраф коливатиметься від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

7 червня 2012 року Президент України Віктор Янукович підписав Закон, що передбачає посилення адміністративної відповідальності водіїв за порушення правил проїзду через залізничні переїзди. Документ вже набрав чинності. Така ініціатива, відзначає юрист Юрій Моторний, для України дійсно потрібна.

/Юрій Моторний, юрист

Наскільки це можливо, матеріальна шкода. Це коли локомотив чи поїзд їде, і в результаті зіткнення з автобусом, авто чи гужовим транспортом буде пошкоджено цей рухомий транспорт. Але, як правило, це завжди приводить до людських жертв./

З правознавцем погоджується й інспектор ДАІ Сергій Антоненко. Спеціаліст розповідає: на вулично-шляховій мережі Полтавської області облаштовано 340 залізничних переїздів. З них – 192 регульованих, решта – ні. Загом же на цих об'єктах дорожнього руху, відзначає Сергій Антоненко, цього року трапилося більше десяти аварій.

/Сергій Антоненко, інспектор УДАІ УМВС України в Полтавській області

За шість місяців на території області трапилося 12 ДТП з потерпілими, трапилося 4 пригоди, в яких 4 особи травмовано./

Згідно з внесеними змінами, порушення особою, яка керує транспортним засобом, правил руху через залізничний переїзд, відзначає Сергій Антоненко, тягне за собою немалий штраф.

/Сергій Антоненко, інспектор УДАІ УМВС України в Полтавській області

На водіїв, які порушили правила проїзду залізничних переїздів, накладається стягнення у вигляді штрафу від 20 до 25 неоподаткованих мінімумів доходів громадян./

В'їзд на залізничний переїзд, коли рух через нього заборонений, відзначає юрист Юрій Моторний, тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 – 1190 гривень) з оплатним вилученням транспортного засобу. Крім того, відзначає спеціаліст, можливе позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року з оплатним вилученням транспортного засобу або адміністративний арешт на строк від семи до десяти діб з оплатним вилученням автомобіля.

/Юрій Моторний, юрист

Причому в даному випадку норма закону приведена до європейських. Розмір штрафу зараз за мінімальні порушення – кілька тисяч. Внаслідок більш суттєвих порушень пошкодження наступає більш серйозна відповідальність – кілька тисяч з покладанням на винну особу зобов'язання відремонтувати шлагбаум чи огородження за рахунок власника./

Спеціалісти закликають дотримуватися елементарних правил дорожнього руху: під час наближення до залізничних переїздів звертати увагу на попереджувальні знаки, шлагбауми, звукові сигнали та керуватися знаками чергового по переїзду.

Юлія Іващенко

Андрій Дємідов

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію