13 липня православні полтавці вшановують Горбанівську ікону Божої матері

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/Puq-pvzPgNTpQ

Її вважають «Заступницею й Похвалою землі Полтавської». Цьогоріч на честь Горбанівської ікони, яка перебуває у Свято-Макаріївському кафедральному соборі, традиційно пройшла Божественна Літургія. Вперше Владика Филип звершив службу у високому Церковному сані – Митрополита, у який його звів Предстоятель Української православної церкви Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Володимир 9 липня цього року.

Ця ікона здавна вважається покровительницею землі Полтавської. Вже традиційно 13 липня, у день шанування Горбанівської ікони Божої матері, звершується Божественна Літургія, а потому близько тисячі вірян долучаються до хресного ходу. Шанування Богоматері, образ якої з 1962 року і донині перебуває у Свято-Макаріївському кафедральному соборі, почалося ще за Її земного життя. Перші ікони Богородиці були написані апостолом і євангелістом Лукою на прохання віруючих. Апостол приніс їх Пречистій і Вона благословила ці зображення. Невдовзі ікони почали чудотворити, одна із них – Горбанівська ікона Божої Матері. Історія свята розповідає про те, що образ був знайдений у першій чверті XVІІІ століття на околиці Полтави. Там жив тільки козак Горбань, від прізвища якого згодом село й одержало свою назву. Одного разу, коли він косив траву, його коса раптом переломилася. Він нахилився і побачив у траві ікону Божої Матері. Козак помітив, що лезо коси поранило лик Пречистої під Її правим оком, з якого потекла сльоза. Горбань відніс образ додому й повідомив про це представникам місцевого духовенства.

/Филип, Митрополит Полтавський і Миргородський

Вона була знайдена у сплюндрованому вигляді, на шматку заліза. Ми підносимо до неї свої молитви, аби вона нас почула і принесла благодать на нашу Полтавську землю/

Біля цілющого джерела і місця знаходження образу Митрополит Полтавський і Миргородський Филип звершив молебень з читанням акафісту.

/Филип, Митрополит Полтавський і Миргородський

Ми сьогодні підносимо молитви до Богородиці, аби вона була заступницею нашому краю. Всім тим, хто підносить свої молитви до ікони Горбанівської Божої матерї, я бажаю Божого благословення і миру/

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію