Полтавська амброзія не помітила, що перший етап боротьби з нею вже добіг кінця

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/tPeTAGMRgNS8d

Тільки через рік після закінчення цільової програми Полтавська міська влада знову поновила боротьбу із амброзією. Війна із рослиною триває, а поки що у міській раді декларують: на сьогоднішній день реалізовано перший з трьох етапів. То ж хто, алерген чи влада виграли перший бій, дізнавалися наші журналісти.

Літо для більшості - сезон відпочинку, ягід та фруктів. А для декого, на жаль, ще й алергій. У Полтаві алергікам розслаблятися не дає амброзія. Амброзія - бур'ян, який становить серйозну небезпеку для особливо чутливих людей, - стверджують алергологи. Захворювання, які вона викликає, різноманітні: від шкірних реакцій і до бронхіальної астми. Особливо небезпечною рослина є у липні-серпні - у період цвітіння, тоді, запевняють лікарі, кількість звернень до медичних закладів з ознаками алергії зростає в рази. Амброзія з'явилася в Україні лише у минулому столітті і зараз досить комфортно почуває себе і у нашому місті. Днями в одному з Інтернет-видань області з'явилася інформація, що у Полтаві закінчився перший етап боротьби із амброзією. Підтверджують це і у прес-службі Полтавської міської ради. За словами керівника останньої, цього року у рамках Програми боротьби із цим алергічним шкідником місто витрате 300 тисяч гривень. Програму збираються реалізувати у 3 етапи - знищувати бур'ян поетапно у різних районах Полтави впродов трьох літніх місяців. За підсумками першого, зазначив Ігор Дудка, амброзії вже позбулися у кількох осередках міста, серед яких – бульвар Боровиковоського, що на Огнівці, та мікрорайон Сади-2, а саме – біля фітнес-клубу. Чи-то у Міській раді щось наплутали, чи рослина за ніч виросла знову, та на повірку виявилося, що амброзія на Садах є - стверджують очевидці.

/Бліци

– По місту її майже скрізь можна побачити

– Дуже багато, вона дуже шкідлива

– А де бачили?

– Та ось вона, ось поруч

– О Боже, скільки завгодно, на кожному кроці, отам є, і там далі, у парку є, скрізь, так що її досить багато/

Тож, де саме на Садах-2 амброзію винищили, для мешканців, як і для наших журналістів, залишилося загадкою, так само, як і куди ж пішли гроші, які мали бути витрачені на реалізацію першого етапу програми, якщо результату за його підсумками немає. Чи успішнішим буде наступний етап, запланований на середину липня, чи заключний серпневий, покаже час. Для довідки: вперше на боротьбу із амброзією наше місто вийшло за каденції колишнього міського голови Андрія Матковського. Після кількарічного успішного впровадження програми її було призупинено теперішнім мером Олександром Мамаєм. Нагадаємо, минулого року в бюджеті Полтави взагалі не було закладено жодної копійки на боротьбу з амброзією.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію