Закон про мови: ширма від проблем чи чергова передвиборча провокація?

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/mkupOz29gNTu5

На тлі соціальних протистоянь та побутових негараздів Закон про засади державної мовної політики це ширма, щоб прикрити проблеми, чи чергова провокація напередодні виборів? Наші журналісти дізнавались точки зору представників полтавських політсил та діячів з цього приводу.

Вщухли баталії у Верховній Раді, розійшлися політики з-під Українського дому, з під Полтавської облдержадміністрації. Саме час почути думки з привожу, що ж думають про це різні сторони, саме час з різних ракурсів глянути на проблему.

Представники національних сил, а саме голова Полтавської обласної організації «Просвіта», депутат Верховної Ради Микола Кульчинський переконаний: за такі мовні ініціативи потрібно судити. Микола Георгійович голодував під стінами Українського дому 4 дні і говорить: так просто спускати на гальма гноблення рідної мови неприпустимо.

/Микола Кульчинський, Народний депутат України

Саме введення закону було спробою перевороту, за таке потрібно кримінальну відповідальність вводити.

Звичайно, не вони писали цей закон – це закон колонізаторів. Без мови нема народу – немає держави/

Представники Комуністичної партії, які підтримують цей закон, певні: нічого поганого у підтримці російської мови не вбачають, як і підтримці інших мов меншин. Хоча все це потрібно укріплювати не тільки законами, а й статтями Конституції.

/Андрій Георгієвський, 1-ий секретар міському КПУ

Все то, что может быть отменено большинством, это значит, может быть отменено новой властю – мы за изменения с помощью референдума, тем не менее, мы поддерживаем любые инициативы по укреплению русского языка/

Взяти точку зору стосовно даного закону у представників місцевої влади, на жаль, не вдалося – міський голова Олександр Мамай впродовж дня не брав слухавки. Відомо лише одне – на останній сесії міськради ні він, ні представники більшості не підтримали ініціативи опозиції звернутися до нардепів з проханням припинити спекуляції навколо мови.

А от попередній міський голова Андрій Матковський, який народився у російськомовній сім'ї, на власному прикладі переконався: вивчити українську мову – не надто складно, аби було бажання. Коли став секретарем міської ради – тоді розпочинав засідання вести українською, згодом і з людьми почав розмовляти тією мовою, якою до нього зверталися. А нинішнє протистояння вважає штучним, передвиборчим трюком політикантів.

/Андрій Матковський, голова фонду «Полтавська родина»

Я впевнений, що у Полтаві в нас немає проблем із мовою, це штучно нав'язана істерія.

Треба припинити цю дискусію і працювати, люди за діями, конкретними справами оцінять політиків, а не за лозунгами і провокаціями/

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію