В Полтаві в історичному центрі міста розпочалися розкопки

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/MHRIqhlMgNUic

Полтавські археологи досліджують культурні нашарування на території сучасного Соборного майдану. За словами спеціалістів, знайдені артефакти датуються 9-10 століттям.

На території колишнього слов'янського поселення розпочалися активні археологічні розкопки. За справу взялася експедиція охоронно-культурної служби України разом з Полтавським центром охорони та досліджень пам'яток археології. Свою увагу історики зосередили на тій місцевості, де раніше на Соборному майдані знаходився ресторан «Іванова гора». На території давнього поселення археологи вже знайшли ряд цінних експонатів.

/Юлія Іващенко, журналіст

Можливо, саме таким ключем більше 400 років тому відкривали найдавніші замки тогочасної Полтави/

Поштовхом для археологічних досліджень, розповідає директор Центру охорони та досліджень пам'яток археології, стало будівництво на Соборному майдані. Більшість знайдених експонатів, говорить Олександр Супруненко, датуються минулим тисячоліттям.

/Олександр Супруненко, провідний науковий співробітник Центру охорони та досліджень пам’яток археології

Знахідки переважно в нас зараз трапляються 9-10, початку 11 століть. Саме того часу і на той час, коли припадає заснування нашого міста/

Більша частина знахідок, продовжує археолог, знаходиться під самим рестораном. Тому дістатися до них дуже складно. Та ті площі, які можна розкопати, наголошує Олександр Супруненко, досліджують досконало.

/Олександр Супруненко, провідний науковий співробітник Центру охорони та досліджень пам’яток археології

Саме тут досліджено уже 11 господарських ям. Деякі з них колишніми льодникам, деякі - зерновими спорудами, деякі - господарськими ямами незрозумілого поки що призначення. Вони потім забивалися сміттям, а ви знаєте, будь-які смітники стародавні - скарб для археолога/

За період археологічних розкопок було знайдено чимало цінних знахідок, розповідають археологи. Це і стародавні браслети, і проколки, і глиняний посуд, і навіть шматки осетрової риби тисячолітньої давності. Є ж і такі артефакти, вік яких встановляюватимуть шляхом проведення спеціальних досліджень.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію