Депутати на сесії міської ради вкотре списали з балансу міста комунальне майно

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/CXKqO6lygNUz4

Останнього року це вже стало традицією чи не на кожному другому засіданні сесії. На металобрухт йдуть як тролейбуси та прибиральна техніка, так і апаратура. В чому доцільність такого кроку та хто виграє – дивіться у нашому наступному сюжеті.

Списувати з балансу комунальне майно – немає нічого дивного. Техніка відслужила своє, говорять у міській раді. Ремонт економічно невигідний. Просто утримувати – немає коштів. Все, що списується, іде на металобрухт, а гроші оприбутковуються відповідно до бухгалтерських канонів. І на останній сесії списали 2 тролейбуси та три авто.

В чому проблема ? Колишній секретар міської ради, а нині – її депутат Олександр Козуб говорить: принципово не голосує за списання комунального майна. За попередньої каденції, за Матковського, нагадує, були дещо інші підходи.

/Олександр Козуб, депутат Полтавської міської ради

Позиція депутатів була, щоб все працювало, а якщо не працює – продавати з аукціону і виручати кошти. Зараз майже кожну сесію списується майно/

Навіщо, говорить Олександр Козуб, наприклад, різати на металобрухт теплиці. Чи не легше продати їх вже готовими конструкціями чи віддати підприємцям (якщо самі не можемо їх використовувати?). Віддавши підприємцям, останні створять робочі місця, а це – податки, наповнення казни і так далі. Невже тут немає логіки. Деякі експерти взагалі говорять: коли державну чи комунальну техніку ріжуть на металобрухт, тут можливі корупційні схеми. Важко за документами вирахувати їх реальну вартість.

/Олександр Козуб, депутат Полтавської міської ради

Корупційна складова – це питання не моєї компетенції. Я взагалі впевнений, що можна було отримати в рази більше грошей за цю техніку, аніж за металобрухт, підходи повинні бути державницькі. Найлегше порізати, здати на металобрухт і забути/

Спостерігаючи за списуванням техніки з балансу міста – серце кров'ю обливається, говорить екс-керівник міської шляхово-експлуатаційної дільниці. Свого часу їм закидали, що вони погано працюють. З чим працюватимуть нинішні комунальники, – знизує плечима. Чи легше взагалі не працювати? Не возити людей, не вивозити сміття, не прибирати сніг взимку, а влітку – поливати від пилу дороги. Так, техніка старенька, але ж, певен Семен Солдатенко, – не на металобрухт її.

/Семен Солдатенко, колишній директор ШЕД

Техніка ламалась, але підтримувалася в робочому стані, вона була старенька, працювала в дві зміни, але про неї дбали, бо вона служила місту, взагалі, щоб щось списувати, треба щось купити нове. А що, ви щось бачите з нової техніки на вулицях міста, щось прибирається, як раніше прибиралося?/

Можливо, через те, що техніку списують з балансу міста, не зовсім чисті та залатані наші вулиці. А ще й тому, що вона банально простоює місяцями і в дощ, і в спеку у всіх на очах, як, приміром, біля будівельного майданчика по вулиці Жовтневі, 48.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію