В Україні за місяць розпочнеться виборча кампанія

У відеоархіві знаходяться 2 сюжети з такою назвою:
1) Сюжет №1
2) Сюжет №2

Менше ніж за місяць в державі стартують виборчі перегони. Полтавцям, як і загалом українцям, не звикати обирати, але звикнути до постійних змін у виборчому законодавстві важко. Цього разу обиратимуть за змішаною системою. Детальніше про нюанси кампанії, фаворитів та роздуми мешканців міста на тему виборів – у наступному сюжеті.

Початок виборчого процесу виборів Народних депутатів України припадає на 30 липня – за дев'яносто днів до дня голосування. Цього разу українці вибиратимуть до Верховної Ради за змішаним принципом: половину – а це 225 чоловік – за партійними списками, іншими словами, голосуючи за представників партій, і другу половину – вибираючи мажоритарників, які, до слова, можуть бути і самовисуванцями. Наше місто охоплює два округи. Один включає в себе Октябрський та Ленінський райони міста, інший – Київський район Полтави, Полтавський та Котелевський райони області.

Якщо вибирати політичні партії, зрозуміло, будуть програми, лозунги, ідеології. А чим завойовуватимуть серця полтавців мажоритарщики та й що загалом мешканці думають з приводу виборів? Більшість нами опитаних розчаровані політиками, обіцянками та хочуть бачити конкретні справи.

/Бліци

- Я вже нікому не вірю, ніяким обіцянкам

- За 20 років незалежності - жодного достойного кандидата, має бути чесним порядочним - але влада всіх змінює

- Потрібно не обіцяти - а шось робити конкретно

- Жарко зараз - думати за вибори

- Треба, щоб шось конкретно робили для людей - ті ж доріжки для колясок/

Компанія рісіч енд брендінг груп (Research & Branding Group) більш предметно сформулювала симпатії полтавців. Проведене соціологічне опитування у травні дало наступну картину.

На запитання, за яку партію чи блок ви б голосували, якби вибори відбулися найближчої неділі, респонденти відповіли так:

БЮТ-Батьківщина 15,3 відсотки

Партія регіонів 13,5

Совість України 7,5

УДАР 7,5

Фронт змін 6,7 відсотка

КПУ 6

Україна-Вперед! 4,8

ВО Свобода 2,3

Партія Громадянська позиція 1,8

Інші 4,3

Не підуть на выбори 8,7

Важко відповісти 21,6 відсотку респондентів

На запитання, за кого із кандидатів-мажоритарників ви б проголосували, якби вибори відбулися найближчої неділі, респонденти відповіли так:

Матковський Андрій 17,8 відсотка

Асадчев Валерій 9

Залужний Олександр 4,3

Кулик Олександр 2,5

Хрістов Дмитро 2,2

Матієшин Іван 1,7

Деркач Оксана 1,7

Інші 12,9

Не підуть на вибори 9,2 відсотки

І важко відповісти на запитання 38,7 відсоткам респондентів

Похибка дослідження складає 2,5 відсотки.

Напевне, зважаючи на постійні заяви нині діючого мера Олександра Мамая про неучасть у виборах до Верховної Ради соціологи навіть не включали його до списку. У телефонній розмові нині діючий мер нам сказав, що поки що не вирішив, чи йтиме до Парламенту. Чекає на кроки ймовірних конкурентів.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова

Ну цього я ще не прийняв, такого рішення. Реєструються кандидати, тоді приймемо рішення. Ми щас не знаємо, хто буде реєструватися. Ви ж мені... Якби ви мені підказали, що, допустім, Матковський Андрій Всеволодович буде балотуватися, або не буде, ви ж краще це знаєте. От з’ясовуйте, скажете мені хоч приблизно імовірний список кандидатів, тоді ж я уже щось можу сказать. А так же ж, це ж пальцем в небо. Я не знаю, чи буде балотуватися Асадчев, я не знаю, чи буде балотуватися Матковський, я не знаю, чи буде балотуватися Бульба, Кульчинський, Матієшин... Правильно?/

Колишній губернатор Валерій Асадчев вже визначився – збирається поборотися, та не у Полтаві, а... в Києві. Виборчу кампанію бачить не з простих.

/Валерій Асадчев, екс-голова Полтавської облдержадміністрації

Будуть ці вибори брудними. От, на жаль, яка влада, такі й вибори. Нічого до цього іншого не буде. Я йду по своєму округу, де я був депутатом. Зараз це 218. Так що я нікуди не тікаю від своїх виборців, мені не соромно до них іти. А як воно буде, як люди проголосують, так і буде. Звичайно, треба мінімізувати фальшування, хоча я думаю, що воно теж буде. Адміністративний вплив, я думаю, що це однозначно буде. Нам не звикати до цього. Це при Кучмі було. Нічого новенького, на жаль/

Андрій Матковський за такі результати соцопитування дякує полтавцям, що не забули про ті справи, які він робив на посаді мера: і освітлення, і контейнери для сміття, авіамістечко, автобуси на околиці і т.д. Щодо виборів, то, впевнений, сьогодні іти по мажоритарці від якоїсь партії – значить, стати заручником ситуації. Мажоритарник повинен вирішувати в першу чергу соціальні питання свого округу.

/Андрій Матковський, колишній Полтавський міський голова

Мажоритарщик повинен займатися господарськими справами, а не політикою, блокуванням трибуни, лозунгами і так далі. І якщо він іде позапартійним, то буде у виграші, адже йому все рівно доведеться домовлятися з владою - аби вирішувати проблеми доріг, шкіл і т.д., отримувати субвенції, бути в опозиції і не забити жодного цвяха на свому окрузі - кому це потрібно.

На сьогоднішній день я не прийняв рішення, чи іти в депутати, бо розуміти проблеми на окрузі треба обов'язково, володіти питаннями, але їх потрібно і вирішувати - якщо в мене буде бачення, перспективи вирішення цих питань - тоді я прийму рішення/

Стосовно ж перебігу виборчої кампанії, то вже сьогодні можна говорити про її нечесність.

/Андрій Матковський, колишній Полтавський міський голова

Я вже пройшов не одну виборчу кампанію - мене важко чимось здивувати. Сьогодні можна говорити вже про те, що вона не буде чесною - бо виборів ще не має, а вже роздають, купують, проводять кампанії. Але я скажу - все залежить від виборців: хочуть вони шось змінити в цьому житті - значить так зроблять, але якщо дивитимуться на одноразові вигоди, то будуть мати таких депутатів/

Допомогти виборцям поставили собі за мету у громадському об'єднанні «Чесно». Його учасники збирають круглі столи, підписують меморандуми з потенційними учасниками перегонів, моніторять ситуацію і розказують про це все виборцю.

/Олеся Сафарова, виконавчий секретар Полтавської ГО «Чесно»

Наше завдання – допомогти людям, виборцям зробити чесний вибір. Бо можна сьогодні роздавати пайки, підкуповувати і нечесним шляхом іти до влади, а можна іншим шляхом. А виборці повинні пам'ятати - голосування таємне і у виборчій кабінці вони самі із своїм вибором/

У комітеті виборців України прогнозують, що вибори дійсно будуть як завжди непростими і як правило динамічними, коли ситуація змінюватиметься у кожен наступний виборчий період. Серед технологій прогнозують вже відомий підкуп для старшого покоління, а для молоді – мобілізацію через соцмережі, інтернет. І, вважають, у сучасних реаліях виграє той, хто краще мобілізує свого прихильника.

/Євген Янкевич, представник Комітету виборців України в Полтавській області

Тенденції останніх виборів, попередніх, показують, що чим далі, тим менше виборців приходять на дільниці і сьогодні кардинально ситуацію можуть поміняти ті політичні сили, ті мажоритарщики, які зможуть мобілізувати своїх симпатиків. З другого боку, чим менше прийдуть на вибори - тим більше маневрів для маніпуляцій/

До старту виборчих перегонів – менше місяця. Хто і чим припрошуватиме конкретного виборця – побачимо вже невдовзі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію