Українці, які споживають електроенергію у великих обсягах, сплачуватимуть за неї більше

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/LGKYQV0pgPAqi

Відповідна постанова Національної комісії регулювання в сфері енергетики вже набула чинності. Для кого саме зміняться тарифи і якими вони будуть, дізналися і готові розповісти наші журналісти.

Затверджені зміни до тарифів на електроенергію, що відпускається населенню, набрали чинності з 1 липня. Але стосуються вони виключно тих громадян, які споживають електричну енергію у дуже великих обсягах, пояснюють в публічному акціонерному товаристві «Полтаваобленерго».

/Юрій Яремченко, заступник директора зі збуту електро- і теплоенергії ПАТ «Полтаваобленерго»

Тобто, якщо людина в будинку чи квартирі споживає 800кВт/год., в неї тариф буде 95,76 коп. з ПДВ/

Для решти побутових споживачів вартість електроенергії не зміниться, запевняють в «Полтаваобленерго». Але відтепер існує три групи тарифів:

Отже, за обсяг, спожитий до 150 кВт год за місяць, тариф

становить 28,02 копійки. Від 150 до 800 кВт – 36,48 копійок, а за понад 800 кВт год – 95, 76 копійки. А ось для користувачів електричними плитами або електричним опаленням передбачаються пільгові обсяги. Тобто, під час опалювального сезону, з 1 жовтня по 30 квітня, за спожиті понад 1800 кВт/год. за місяць громадяни платитимуть 95,76 коп., а в літній період – з 1 травня по 30 вересня цей тариф буде для споживання понад 800 кВт/год. Всі пільги, які були дійсними, донині теж залишаються чинними. Вцілому ж громадян, які відчують зміни тарифів, кажуть в «Обленерго», небагато.

/Юрій Яремченко, заступник директора зі збуту електро- і теплоенергії ПАТ «Полтаваобленерго»

По місту кількість споживачів, які використовують електроенергію більше 800 КВ, – близько 140, по області близько 1000 домогосподарств/

Вплинути на зміни тарифів в «Обленерго» не можуть, пояснюють представники акціонерного товариства, адже ціни встановлює виключно Національна комісія регулювання в сфері енергетики. Але, зважаючи на те, що нині тільки 26-27% собівартості покривають тарифи населення, скоріше за все, слід звикати до того, що ціни будуть доводити до економічно обгрунтованих.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію