«Чисте місто – справа кожного, однак, не комунальників»

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/nHHOcK-YgPDTC

Саме так можна перефразувати головний лозунг полтавських євроконтейнерів. Не те що євроконтейнер, а звичайний бак комунальники відмовляються ставити одному із садівничих кооперативів селища Вороніна. Два роки стояв контейнер і люди викидали у нього сміття, останні ж 2 роки не можуть допроситися встановити його знову. У ситуації намагалися розібратися наші журналісти.

Аполінарія Никандрівна розповідає: свого життя без дачі не уявляє. Тут і овочі-фрукти, і, звісно, квіти. Говорить: останні 4 роки із чоловіком тут жили не тільки влітку, а і зимували. Із сусідами, розповідає, тут щось на кшталт неофіційного конкурсу – на кращий і найчистіший город.

/Аполінарія Никандрівна

Ось чистенько у нас тут, там квіти, ми намагаємося крокувати у ногу з часом. І багато хто із людей відпочиваючих проходить – треба ж приклад показувати/

Василь Степанович тут головує вже 4 роки, говорить: із сусідами проблем ніколи не було, як відпочатку – і з вивозом сміття.

/Василь Столярчук, голова садівничого товариства «Ручеек», с.Вороніно

2 роки було просто чудово. У 2009 і 2010-му ми уклали договори, все буо чудово, сміття раз на місць вивозили, а потім у 2011 році – все/

А потому, говорить чоловік, із 2011 року почалося хіба що не військове протистояння. Вони до комунальників із проханням: «Встановіть контейнер, вже ж і місце під нього було», відповіді – різні за змістом. Звертались і до депутата, втім, офіційна відповідь на його запит від КАТП-1628 – немає фінансової можливості встановити баки. Самі ж комунальники відпочатку людям пропонували придбати контейнер за 3300 гривень, потому – скинули до 1300, а згодом і поготів запропонували зробити самостійно – із 4-х шиферин. Василь Столярчук говорить: така конструкція витримає принаймні 2 приїзди сміттєвоза, потім же просто розвалиться. Вони, як люди сумлінні, переконують: платили все навіть не вчасно, а наперед – більше 500 гривень за 16-ть візитів сміттєвоза із травня по листопад місяць.

/Василь Столярчук, голова садівничого товариства «Ручеек», с.Вороніно

Я їм кажу, вам же так вигідніше буде. Ми живемо чи не живемо у Полтаві, ми платимо за вивіз сміття там. Ми живемо тут і платимо тут, тож платимо 2 рази/

Ситуація виходить кумедною із сльозами на очах. На журналістській пам'яті Студії «Місто» – випадок за травень 2009 року, коли інспекція з благоустрою, намагаючись врятувати селище Вороніно від сміттєвих навал, вмовляла людей укласти договори із КАТП-1628. Люди відмовлялись, аргументуючи це зависокою ціною у 3 грн.70 коп на місяць – сміттєві купи продовжували рости. Тепер садівниче товаристо «Ручеек», яке у 2009 році уклало договори одним із перших і жило у чистоті, й надалі хоче її зберігати, однак, не може знайти підтримки у комунальників.

Нам же у КАТП-1628, яке, зазначимо, погодилось із нами спілкуватись виключно через прес-службу міської ради, сказали, що контейнеру не буде, однак сміття забиратимуть. Подробиць не розповіли, сказали лише, що все владнають із садівничим кооперативом у договорі. Чи знайде людське бажання жити у чистоті на власних дачах розуміння комунальників – підкажуть навіть не люди, а купи сміття, які складуватимуться через те, що його банально не вивозять.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію