У п'ятницю Полтавщину відвідали польські делегати

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/bacWQcYRgNUb3

Як покращити життя і в місті, і в області, переймали досвід в обласній раді. Не більше 20% сміття, яке збирають у польському гмІні ЛежАйськ, відправляють на захоронення. Решту сортують, продають і отримують від цього прибуток, – ділилися досвідом з представниками Полтавської обласної влади польські колеги.

У п'ятницю в обласній раді відбулася зустріч членів постійної комісії з питань житлово-комунального господарства та делегатів з Польщі. Чим зацікавили гості, знає Інна Безугла.

Кожен житель гміни Лежайськ Підкарпатського воєводства у Польщі має підписану угоду на вивіз сміття, оплачує вивіз відходів, а влада забезпечує ці послуги. Таким чином, розповідають делегати, поповнюється місцевий бюджет. Приносить прибуток і саме сміття: тільки 20 % його потрапляє на захоронення, а решту перебирають і продають. Предстваники польської влади приїхали до Полтави поділитися своїми набутками і досвідом, а ще – залучити якомога більше представників всіх рівнів органів місцевого самоврядування до контакту.

Головне, над чим працюють нині, розповіли польські делегати, – це заохочення інвесторів для будівництва підприємств у гміні Лежайськ. Адже останні сплачуватимуть податки (30% з яких повертається до місцевого бюджету), ще й надаватимуть робочі місця населенню. Що ж до того, як допомагає місцева влада інвесторам у банківських справах, то гості розповіли, що ніяк не можуть на це впливати, натомість, вони можуть звільнити від кредитів.

/Кшиштоф Собейко, війт гміни Лежайськ

Крім того є така можливість: якщо певні підприємства, що функціонують на нашій території, мають фінансові труднощі, вони можуть скласти прохання і ми відстрочимо виплату податків/

Зацікавила полтавських представників обласної влади і та інформація, що у польських містах теж зменшується кількість народжуваних дітей, але на відміну від української практики, поляки не ліквідовують навчальні заклади, а залишають хоча б по одному в кожному населеному пункті та утримують їх.

/Степан Бульба, голова постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства

Влада базового рівня в Польщі має великі повноваження, які можна використати для вирішення великої кількості проблем громадян на місцевому рівні/

Польські делегати підкреслили, що хочуть, аби угода про співпрацю, яку збираються підписати з полтавцями, не залишалася на папері. Вони висловили бажання вже нині окреслити найближчі плани її реалізації.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію