Полтавці в однаковій мірі визнають і паперові, і електронні книги

Сезон відпусток – у самому розпалі. І кожен задумується: що взяти з собою для комфортного відпочинку? Одні обирають книгу, інші – ту ж саму книгу, але на електронних носіях. Що практичніше і зручніше для полтавців – дивіться у наступному сюжеті.

Технології не стоять на місці. Із кожним роком у життя людей входять чергові новації. Так любителі літератури зараз можуть не носити важких томів книг, а читати улюблені твори на електронних носіях: моніторі комп'ютера, електоронній книзі чи у мобільному телефоні. Директор Полтавської обласної бібліотеки імені Івана Котляревського Тетяна Зеленська переконана: немає різниці, з якого джерела читати літературу.

/Тетяна Зеленська, директор Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.Котляревського

Електронний носій інформації – це носій інформації, і немає значення, на якому носії. Колись були глиняні таблички, панцирі черепах, колись був папірус, але це – носій інформації, і книга – це такий носій інформації. Немає значення, з якого носія людина черпає цю інформацію/

Більшість опитаних нами полтавців відстоюють свою позицію, кажуть: читати треба тільки паперові книги. Бо так – значно цікавіше.

/Бліци

– Тому що це не псує ні зір, нічого. Дитині це не треба взагалі. Привчати дитину з дитинства – це дурно

– Я – паперовим, бо я не розумію у комп'ютерах

– Так зручніше і так краще, ніж електронна. Будь-яку книжку взяв, почитав, поклав, і знову згадав, і знову почитав

– Звикла читати їх з дитинства, так і продовжую їх читати – цікавіше. А що на електронних?/

Та не всі дотримуються такої думки. Прихильники техніки теж є, і вони переконані: краще, ніж електоронний носій, і бути не може.

/Бліци

– Зручніше читати і дешевше обходиться

– Зручно, можна дістати в будь-який час, відкрити, не шукати ніде книжку справжню

– Вже зір – треба окуляри, а на електронних трошки менше зусиль треба просто-напросто/

З усіма думками полтавців погоджується доктор психологічних наук Кіра Сєдих. Спеціаліст впевнена: немає різниці, з чого читати. Головне – отримати від процесу читання справжню насолоду.

/Кіра Сєдих, доктор психологічних наук

Якщо людина слухає аудіо-книги, інтернет-книги, це все-одно добре. Це все-одно вона творить свою внутрішню роботу, свій внутрішній світ. І отримує дуже специфічне і дуже кайфове задоволення від книжки/

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію