Ми продовжуємо цикл сюжетів про вулиці Полтави

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/FllN9imsgNS9C

Сьогоднішня історія – про Артема. Хто він та що корисного зробив для нашого міста, сказати важко. Яким чином ім'я Артема з'явилося на мапі обласного центру та чи здогадуються про його подвиги сучасні полтавці, дізнавалися наші журналісти.

Наше місто налічує близько 300 вулиць. Більше 30% від загальної кількості називають іменами визначних осіб. Кого у Полтаві вважають видатними особистостями насправді, а кого – за інерцією, невідомо. Проте вулиці, які названі на честь колишніх революціонерів, радянських політичних діячів, рясніють на мапі міста. Однією з таких можна вважати вулицю Артема. Сьогодні мало хто знає про подвиги цього революціонера.

/Бліци

- Ні

- Ні, не знаю. Зупиніть 10 осіб, з них від сили знають 4

- Навіть не можу сказати

- Не знаю, точно/

Більше того, мало хто здогадується, що Артем – це псевдонім. Справжнє ж ім'я видатного радянського революціонера – Федір Сергеєв. На початку ХХ століття його особистість була такою ж яскравою, як у свій час постать Че Гевари, говорить директор Центру дослідження історії Полтавщини Олександр Білоусько. Товариш Артем з Полтавою жодним чином не пов’язаний, проте вулиця з його іменем у нашому місті існує.

/Олександр Білоусько, директор Центру дослідження історії Полтавщини

Територію Полтавщини він дуже серйозно розглядав як складову тієї республіки Донецько-Криворізької, яку він в 1917 році почав ліпити на Сході та Півдні України/

Ім’я Артема збереглося в святцях більшовиків, розповідає пан Олександр, тому після війни вулиця почала називатися на честь революціонера. До цього всі її знали як Костянтинівську.

/Олександр Білоусько, директор Центру дослідження історії Полтавщини

Вона існувала десь із другої половини ХІХ століття. Це вже у зв’язку з розширенням Полтави, і коли вже до Полтавської території включили передмістя, яке називалася Некрасівка, і вона там з Юрівкою теж пов’язана, Юрівко-Некрасівка плюс хутір Огнівка. І от коли вже туди поширювалася міська територія, тоді вже цю вулицю проклали/

Від Костянтинівської в бік відходили маленькі провулки: Афанасівський, Татарський... Зараз вони теж змінили свої назви. Сьогодні їх відповідно знають як вулицю з цікавою українською назвою Уютна та вулицю Енгельса, яка до цього часу вже встигла побувати Червоногвардійським провулком.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію