Українські науковці, вітчизняні та міжнародні експерти об'єднались у громадянський рух «За чесні та гідні вибори»

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/WuJFIoEQgPDSw

Завдання – роз'яснити людям їхні права. А от від влади та правоохоронців вимагатимуть швидкого реагування на будь-які порушення під час виборчих перегонів.

За круглим столом зібралися науковці, юристи, представники громадських організацій. Тема для обговорення – майбутні парламентські вибори. Як зробити, аби вони пройшли не тільки прозоро і чесно, а й гідно.

Тож для народних обранців пропонують наступні нововведення.

Хочеш стати депутатом - склади іспит. Народний обранець має знати історію - України та всесвітню, міжнародне право, а головне - основи творення законопроектів та бюджет країни. Втім, переконують, працюватимуть не для депутатів, а заради громадськості.

/В'ячеслав Школьний, юрист

Від кожної громадянської позиції, від кожної совісті залежить доля цих виборів, чи відбудуться вони взагалі чесними, прозорими, гідними нас/

/Людмила Божко, доктор Державного управління

Показати форму і рух, морально-етичну складову виборчого процесу, крізь призму людини, виборця, пересічного українця/

Учасники руху розробляють концепцію, куди і коли звертатися за правовою допомогою. Пояснюватимуть і на які порушення звертати увагу та кому про них повідомляти. Робитимуть це, переконують організатори, безплатно.

/Ростислав Марчук, кандидат юридичних наук

Юридична складова відіграє велику роль, саме тому в цьому ключі юридична правова допомога має бути спрямована на виборців, на виборчий процес/

Ще у планах Руху - створення спеціальних веб-сайтів, на яких і експерти, і виборці самі оцінюватимуть перебіг виборчого процесу.

/Олександр Пухкал, член вищої Ради Адвокатського об'єднання

Серед особливостей виборчої кампанії 2012 буде широке така, як широке використання інтернет-технологій. Вони є сьогодні уособленням справжнього демократичного вибору, справжньої демократичної орієнтації/

До парламентських виборів учасники Руху хочуть скликати Всеукраїнський форум, при цьому запевнили: сама організація участі у майбутніх перегонах не братиме.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію