Жертви нацистських переслідувань можуть розраховувати на соціальну та психологічну допомогу

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/yEuwxc-7gPDQK

Про це заявили представники Полтавської філії Суспільної служби України на презентації проекту «Батьки і діти. Взаємна підтримка та обмін досвідом». Останній передбачає допомогу тяжко хворим самотнім людям, які стали жертвами тоталітарного режиму. Обіцяють: залучатимуть до цього молодь, особливо, волонтерів.

Сергій Іларіонович Рибалка – один із тих, кому пощастило залишитися у живих після концтабору. Війна розпочалася, коли йому було 16, юнакові три роки довелося працювати на німецьких загарбників: тоді з села у Гадяцькому районі він потрапив до концтабору. Згадує: було дуже важко.

/Сергій Рибалка, голова міської та обласної організацій колишніх в'язнів концтаборів

Коли йдемо з роботи, кожен в'язень повинен взяти камінь із собою на плече і нести його близько кілометра до бараків. А коли вранці встаєш, той же камінь береш і несеш назад. Цей труд був не потрібний, просто необхідно було, щоб ти помучився./

Полтавці, які мають статус жертв нацистських переслідувань, потребують допомоги, наголошують у філії Соціальної служби України. Тому за підтримки Міжнародної громадської організації «Взаєморозуміння і толерантність» їм обіцяють допомагати товарами, побутовими послугами, доглядати самотніх та хворих. Також спеціально навчатимуть волонтерів, аби покоління дітей і батьків підтримували одне одного. Сергій Іларіонович – один із живих свідків історії, він відкритий до спілкування, готовий розповідати молоді про те, що ніколи не забуде. Щороку їздить на місце, де висотою у двоповерховий будинок 70 років тому складали трупи в'язнів табору і спалювали у печі. І поколінням, які мають зробити усе для того, аби таке не повторилося, він зі слозами на очах згадує останні слова свого друга, якого вели на розстріл:

/Сергій Рибалка, голова міської та обласної організацій колишніх в'язнів концтаборів

Будеш живий (я залишився живий), скажи мамі, що я загинув. Загинув Василь. Загинуло багато./

Інна Безугла

Максим Мовсесян

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію