Побачили і вам вирішили розказати

Це про тих полтавців, членів громадських організацій, які цьогоріч взяли участь у міжнародній програмі Open World – розвиток неурядових організацій. Про те, що побачили у роботі зокрема американського Червого Хреста, і загальні враження від волонтерського руху у США розповіли журналістам на прес-конференції.

Міжнародна програма «Open World» працює із 2003 року. З тих пір її учасниками стало близько 5 тисяч чоловік. В період з 31 травня по 11 червня група лідерів неурядових громадських організацій з Полтави відвідали США. Програмою було передбачено близько 30-ти зустрічей та семінарів та базі активно діючих організацій різного спрямування. Серед інших, говорять учасники програми, ознайомились із роботою Червоного Хреста міста Рочестер. Там на 220 тисяч населення – 2 тисячі волонтерів.

/Іван Чабан, представник молодіжного ГО «Наш Шлях»

Ці 2 тисячі людей готові у будь-якій екстремальній і не тільки ситуації надавати допомогу. В рік вони готують 440 тисяч порцій їжі і розносять їх по буднкам людей похилого віку, тих, які цього потребують./

Спікери говорять: найбільше їх вразила сама побудова волонтерського руху у США.

/Дмитро Геращенко, представник молодіжної ГО «Українська народна молодь»

В програмі шкільній передбачено, що дитина має відрацювати певну кількість волонтерських годин. Інакше вона не перейде до іншого класу, або не отримає свідоцтво про освіту./

Відповідно, цей же механізм, продовжує Дмитро Геращенко, працює і в дорослому віці, де вже прикладом адвокати відробляють частину годин безоплатно, тобто, у якості волонтерів.

Працювати подібним чином, говорять представники громадських організацій, можна і у нас. Втім, такого фінансування, як за кордоном, немає, і українська законодавча база для подібної співпраці надто відмінна від закордонної.

Крістіна Криженко

Андрій Дємідов

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію