Не оминули увагою 22 червня і активісти Об'єднаної опозиції «За Батьківщину»

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/_zwHcvgRgPBeC

Крім покладання квітів до пам'ятника Скорботній матері розпочали й нову акцію – впорядкування занедбаних могил невідомих героїв.

Петра Івановича забрали на фронт у січні 1943 року. Йому тоді було лише 17-ть. За ті страшні роки війни встиг пройти немало, перемогу святкував під Берліном. Говорить: від війни чекав всього.

/Петро Іванович, учасник Великої Вітчизняної війни

Я відчував, що буде все: і атаки, і марші, різне бувало, коли атакували. Але найстрашніше – це рукопашний бій/

До пам'ятника Скорботної матері Об'єднана опозиція «За Батьківщину» запросила і Петра Івановича, і інших живих свідків страшних подій 70-ти річної давнини. До покладання квітів долучились і всі бажаючі.

/Дмитро Хрістов, заступник голови Полтавської обласної організації «ВО «Батьківщина»

Це місце є священним, святим, де можна замислитися над тим, щоб не допустити таких подій. Тому що диктатори приходять не самі по собі. Ми їх самі приводимо до влади, повіривши їм, що вони будуть дбати про народ, а потім виявляється, що їм потрібно народ, щоб прийти до влади, отримати ще більшу владу і робити все, що їм заманеться/

Наступне місце зупинки учасників покладання – парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва «Куликівський». Тут квіти лягли до підніжжя монументу Герою Радянського Союзу Григорію Кулику.

А цю могилу, де поховано 9 солдатів, представники Об'єднаної опозиційної сили відшукали вже давно. Говорять: про неї розповіли краєзнавці. 8 загиблих у червні 1944-го під час бомбардування і один рядовий, який загинув на бойовому посту у вересні. Із всіх загиблих відоме прізвище лише однієї людини. Тож ідея виникла сама собою: нащадки мають пам'ятати свою історію, тож мають і належно прибирати за могилами не тільки родичів. Необхідні матеріали і інструменти плюс бажання – результат не примусив себе довго чекати.

Активісти Об'єднаної опозиції говорять: прибирання цієї могили – це старт їх нової акції. І надалі спільно із краєзнавцями будуть проводити роботи по впорядкуванню занедбаних могил невідомих героїв, тих безіменних воїнів, завдяки яким нині маємо мирне небо над головою.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію