Дарувальники квартир медикам до професійного свята - таємниця за сімома замками

За моє жито мене й бито, або як пустити людям пил в очі. Минулого тижня у Полтаві, як і по всій Україні, відзначали День медичного працівника. Маса заходів, вітань, подарунків, і серед них – 10 сертифікатів на квартири для медиків. Все б добре, якби не те, що дарували документи на житло одні, а в реальності виникають сумніви: хто зробив подарунок медикам?

Професію медика у нашій державі завжди відносили до категорії соціально значущих. Але, на жаль, не завжди заробітні плати, фінансування самих лікувальних установ відповідало необхідному мінімуму. Щороку до професійного свята маса вітань, подарунків, добрих та щирих слів подяки за врятоване життя чи здоров'я. Цього року у Полтаві лікарів, можна сказати, осипали щедротами. Допомога, яку виділили з обласного бюджету, – по триста гривень кожному, гроші на ремонти, авто і... квартири. Принаймні, в цьому переконує офіційний сайт міської ради. Квартири – від громадського об'єднання «Наш дім – Полтава». Все б нічого, навіть більше – хороший жест, якби не сумніви стосовно того, чи дійсно дароване житло – від громадського об'єднання. В офісі останнього наших кореспондентів запевнили, що таки це вони придбавали квартири, однак, загальної суми витрачених коштів на цю доброчинну діяльність не називають. Незрозумілим виявляється тоді те, чому дарували сертифікати, а не ордери на житло.

Разом з тим, як стало відомо з надійних джерел, саме напередодні Дня медика полтавські забудовники передали на баланс міста квартири. Все згідно з тим принципом, за яким працюють не перший рік: певний відсоток житла, за те, що будинки зводяться у Полтаві, йдуть на баланс міста, а потім виконком отримані квартири має розподіляти пропорційно до існуючих черг на квартири. Загалом сьогодні по місту на квартирному обліку перебуває близько 4 тисяч родин.

У відділі обліку та розподілу житла нам рекомендували звернутися до прес-служби міської ради, аби розставити крапки над «і» й зрозуміти істинного дарувальника квартир для медиків. Традиційно прес-служба відмовчується, принаймні, впродовж всього робочого дня дозвонитися нам до них так і не вдалося.

А правозахисник Василь Ковальчук певен: тут задіяні виключно передполітичні піар-технології.

/Василь Ковальчук, правозахисник

Вони надали сьогодні 10 сертифікатів на квартири – це навіть не квартири, це сертифікати – це ті документи, які дають переконання на квартири, які будуть закладені в будівництві. Я сьогодні проводив розслідування, лише у п'ятницю будуть озвучені варіанти, як це буде видаватись – люди не знають, як це буде/

Тим паче, переконаний чоловік, подібна практика вже була і цього року.

/Василь Ковальчук, правозахисник

На сьогоднішній день саме ці люди – вони піаряться для того, щоб потрапити до влади і штовхають Україну в прірву. Пам'ятаємо події 15-го лютого, коли були привітання афганців, взагалі все крутилось навколо «Наш дім – Полтава» і він людям, які отримали великі ушкодження, 3 машини спеціально підлаштовані під людей із вадами кінцівок, але вони провели це через «Наш дім – Полтава», хоча цим займається Міністерство соціального захисту/

Чи-то за наше ж жито нас і бито, чи-то пил пускають людям в очі напередодні виборчого процесу – ніхто не має сумніву стосовно доцільності дарування квартир тим медикам, які цього дійсно потребують, проте, навіщо робити цей процес кулуарним і фактично тіньовим – питання до роздумів.

Стрічка новин