Через 5 років на Полтавщині смертність від поєднаної інфекції туберкульоз плюс ВІЛ зменшиться щонайменше на 10 %

Такі прогнози представників Центру профілактики та контролю захворювань США. У Полтавській області останні розпочали реалізацію Проекту по покращенню ситуації з профілактикою, виявленням, діагностикою та лікуванням інфекції туберкульоз+ВІЛ.

При Полтавській обласній державній адміністрації пройшло засідання Координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДУ та боротьби з наркоманією. На сьогоднішній день Полтавщина посідає п'яте місце у числі областей із найменшим показником захворюваності на сухоти. Але при цьому цифри сягають епідеміологічних показників. Крім того, небезпеку становлять і поєднані форми інфекції – туберкульоз+СНІД. Щоб подолати епідемії 20 століття, на Полтавщині об'єдналися не тільки медики, а й громадські організації та активісти. Спільні зусилля реалізуються через програми АКСМ – адвокація, комунікація та соціальна мобілізація, й Обласну цільову соціальну програму протидії захворюванню. Така співпраця урядових та неурядових організацій вже має неабиякий результат, який дозволив Полтавщині стати однією з двох областей України, які беруть участь в Американському проекті по боротьбі із туберкульозом та його поєднаною формою.

/Наталія Заїка, директор проекту РАТН «Підтримка покращення взаємодії ТБ і ВІЛ служб, моніторингу і контролю»

Обрані згідно з епідеміологічними даними, епідеміологічною ситуацією, із тими успіхами, які область досягла в подоланні проблеми туберкульозу. Впроваджені в Полтавській області програми профілактики та боротьби зі СНІДом, тобто, ваша область готова сьогодні до наступного кроку/

Впродовж 5 років буде вестися спільна робота по викоріненню захворювання. Міжнародні спеціалісти будуть ділитися досвідом із полтавськими фахівцями. Робота триватиме у всіх напрямках: профілактиці, діагностиці та лікуванні. Очікуваний результат – зниження смертності від подвійного захворювання на 10 %, а при кращих розкладах – і того більше.

/Наталія Заїка, директор проекту РАТН «Підтримка покращення взаємодії ТБ і ВІЛ служб, моніторингу і контролю»

Я є оптимісткою, ми вже познайомились, почали працювати із полтавськими закладами охорони здоров'я, з неурядовими організаціями. Я думаю, що ми зможемо цей результат перевищити. Я думаю, зменшення смертності можна досягти на 20 і на 30%/

Стрічка новин