Одне із кращих і працюючих сховищ створено на території Полтавського автоагрегатного заводу

Керівництво пояснює: оскільки і на підприємстві, і біля нього завжди є потенційна небезпека, має бути і справно діюче сховище. Більше про його будову і особливості – наш наступний сюжет.

А у нас є справжнісіньке сховище на території підприємства, розповідають на Полтавському автоагрегатному заводі.

Це, пояснюють на підприємстві, – не елемент данини радянській моді, а реальна соцскладова роботи заводу. Оскільки потенційна небезпека є, тож має бути і реальне місце, куди у разі необхідності слід евакуювати людей. Це – сховище 3-го класу, кожен квадратний сантимент якого витримує удар у 30 кг. Воно розраховане на 1200 місць, при цьому найбільша робоча зміна на заводі, говорять на автоагрегатному, – менше тисячі людей. Дизель-генераторна, говорить відповідальний за сховище Елефірій Яніогло, – це справжнє серце сховища.

/Елефірій Яніогло, начальник штабу із цивільної оборони Полтавського автоагрегатного заводу

Генератор у нас розрахований на 50 кВ, він працює задля забезпечення всіх функцій життєдіяльності сховища/

Справність генератора перевіряють щоквартально – проводять його технічний огляд. У цьому ж приміщенні є і 12-ть відсіків вентиляційних фільтрів, кожен із яких має 9 захисних прошарків на випадок радіоактивного зараження повітря, поруч – працюючий пункт керування. Є тут і місце для зберігання індивідуальних засобів захисту. По ящиках для кожного цеху – загалом 1790 протигазів.

У кінці сховища знаходиться і санвузол – дві секції: чоловіча і жіноча. Тут – і вода у спеціальних баках, і вода для зливу, і фекальний насос для виводу нечистот. Є 2 блоки на 1200 місць для людей, які переховуються. Загалом є 5 виходів, один із них – сучасний – виводить на вулицю Зіньківську. Тож роботи, говорить начальник штабу цивільної оборони автоагрегатного, вистачає.

/Елефірій Яніогло, начальник штабу із цивільної оборони Полтавського автоагрегатного заводу

По всім нормам я тут проводжу мінімум по 3 години. Я тут і керівник, і сантехнік, і прибиральник. Є тут що робити/

На майбутнє ж, говорить Елефірій Кирилович, планує за кілька років сховище привести до відмінного стану. Працювати ж, говорить, буде років до 100, а там – видно буде.

Стрічка новин