Пенсіонерів та інвалідів селища Яківці залишили без землі

Ці люди більше 20 років обробляли ділянки, які їм надавав Інститут свинарства імені Квасницького. Цієї ж весни, говорять селяни, замість звичних наділів мешканці Яківців побачили чужу техніку, яка засаджувала їх городи.

Ще з 1987 року жителі села Яківці, розповідають мешканці населеного пункту, обробляють невеликі земельні ділянки. Ці території за певну суму оренди селянам надавав у користування Інститут свинарства імені Квасницького, розповідає Ганна Кіченко. А от цієї весни селян до їх земельних наділів взагалі не підпустили.

/Ганна Кіченко, мешканка с.Яківці

Думаю, де ж наші грудки ділися? Нема грудок. Я і сюди. Я далі голову нахилила, я трохи не зомліла. Дивлюся: тракторець мотається з культиватором. Ще тільки волоче/

Люди стабільно сплачували Інституту свинарства за користування землею, продовжують селяни. У 2011 році ця плата склала 3 гривні за сотку землі, говорить Ганна Кіченко.

/Ганна Кіченко, мешканка с.Яківці

Навесні ми йдемо в Інститут. Питаємо, скільки платити за оренду, за землю. Вони нам кажуть. Нам минулого року вони сказали – 3 гривні. А за 2012 рік ми ще не знали, бо ми ще навіть не пішли взнавати/

Загалом, щоб обробити землі, пенсіонери протягом року витрачали близько 25 гривень за сотку, продовжує жінка. І минулої осені, наголошують мешканці Яківців, вони заплатили по 14 гривень трактористу за кожну сотку зораної землі. Коли ж навесні їх ділянки відібрали, розповідає Євгенія Овчаренко, вони просто втратили вкладені в обробіток грунту гроші.

/Євгенія Овчаренко, мешканка с.Яківці

Людей жалко. І що таке, поплатили гроші. Кожен картоплю купив. Кожен заготовив, щоб посадити ту городину. А воно в нас нічого не вийшло. І просили, й все/

Громада зі своєю проблемою зверталася до адміністрації Інституту свинарства, кажуть пенсіонери. Написали навіть спеціального листа зі списком людей та адресами. Але ніяких дій керівництво закладу до цього часу не відбулося, говорять селяни. В свою ж чергу директор Інституту свинарства Василь Волощук у телефонній розмові з нашими журналістами запевнив: це питання було вирішено ще навесні. Вкладені ж гроші в оранку селянам повернув профспілковий комітет закладу. Чому ж кошти до цього часу не потрапили до людей, Василь Волощук пообіцяв особисто з'ясувати до 25 червня. До цього часу з відпустки повернеться представник профкому, який, за словами директора Інституту свинарства, займався виплатою грошей селянам.

Стрічка новин